Wpis z mikrobloga

Widzę duże wzmożenie zwolenników Grzegorza Brauna na Wykopie, więc skorzystam z okazji, że tu jesteście w tak licznej reprezentacji, i zapytam:

Czy Grzegorz Braun jakoś wytłumaczył się ze swojego udziału w promowaniu miszmaszu szwedzkich kryminałów jako książki śledczej przed wyborami w 2015 roku czy też - jak to spiskowo-populistyczna część prawicy ma w zwyczaju - jakby nigdy nic przeszedł do demaskacji następnych spisków i afer, kondominiów i powiernictw, a o "Niebezpiecznych Związkach" i upadku wiarygodności ich autora nigdy nie wspomina?

#polityka #4konserwy #neuropa #sumlinski #braun #grzegorzbraun #kiciochpyta
źródło: comment_d4EyWaDChPYoiXd4StYni1rCUkZIBJY7.jpg
  • 80
O, widzisz. A ja bym jednak chciał żeby w debacie brali udział ludzie zdrowi psychicznie

@kvvach: A ja bym chciał, żeby Dulkiewicz potwierdziła swoje zdrowie psychiczne w debacie.
Bo może nie chce w niej uczestniczyć, bo w przeciwieństwie do Brauna jest niezrównoważona?
@eoneon oczywiście należy Brauna o to spytać, bo z tego co kojarzę chyba się nie wytłumaczył. Inna sprawa, że to autor książki namówił Brauna do lektury i rozmów na temat powiązań Komorowskiego, a ten ostatni na to przystał. Braun nie był współautorem, więc odpowiedzialność jest nieprzystająca do tej Sumlinskiego.
@eoneon:


2019 r

oczekiwanie od prawicy takiego pojęcia jak honor


@stjimmy:

Gdyby Braun i Skiba mieli honor to by poczekali na następne wybory samorządowe albo wystartowali w listopadzie ubiegłego roku.


@eoneon: Dokładnie, tak jak to było po katastrofie Smoleńskiej i w wyborach Prezydenckich nie kandydował nikt spoza PiSu. A nie czekaj...

Jak łatwo po takich wpisach jak wasze oznaczyć sobie kolejnego płatnego trolla na wykopie. Hhhhh tfuu.
źródło: comment_8c1Z65OSMRaAR7vT8Bc1GITCI0v72taN.jpg
Dokładnie, tak jak to było po katastrofie Smoleńskiej i w wyborach Prezydenckich nie kandydował nikt spoza PiSu. A nie czekaj...

Jak łatwo po takich wpisach jak wasze oznaczyć sobie kolejnego płatnego trolla na wykopie. Hhhhh tfuu.


@ZAWADIAK:

1. Kadencja zbliżała się do końca.
2. Wybór był nie do końca kadencji, a na następne 5 lat.
3. Nie ma w Polsce wiceprezydenta, który byłby naturalnym następcą po śmierci prezydenta. Przypominam, że PO
Wyjawię ci tajemnicę.

Ludzie go lubią, bo jest zabawny, a nie, że chcą na niego głosować.


@push3k-pro: Pewnie część popiera Brauna dla jaj albo robi to nie do końca na serio, "w supozycji" (w rozumieniu Witwickiego), ale niestety nie wszyscy. A destrukcja życia społecznego wywołana przez takie "zabawy" nie jest od tego wcale mniejsza. Wzrost prawicowego foliarstwa toruje władzę "umiarkowanym" populistom.
źródło: comment_emMzTxOPqbj786ru0VVgJu6DXvvILvho.jpg
@push3k-pro: Nie przesadzam. Ja wiem, że konserwy nie zawsze w głębi duszy wierzą w foliarstwo, które promują, ale to jest właśnie jeden z elementów problemu. Wydaje im się, że mainstream jest jak rodzic dla nastolatka, można się bezpiecznie buntować i w niego walić bez końca, bo tak jest silny, że nic mu nie zaszkodzi.

A potem budzisz się w kraju z nieusuwalnym skorumpowanym rządem Orbana czy innym Erdoganem i nawet stara
Nie przesadzam.


@eoneon: Przesadzasz. Trump od początku wiązał się z czołowymi ugrupowaniami w swoim kraju i przy ostatnich wyborach, tylko media demokratów go olewały, mimo, że z miejsca stał się głównym kandydatem jednej z dwóch czołowych partii, a Braun w polityce to margines.
@eoneon Pytanie zadałem ponad tydzień wcześniej. Nie chodzi o brak odpowiedzi ale o jego jedną z wielu tragicznych wypowiedzi. Gość może i ma dużą wiedzę historyczną I polityczną i tym się wyróżnia, ale idzie to w parze z całkowicie schizofrenicznymi wypowiedziami, np. w wywiadzie z Panem Nikt (kanał yt) mówił, że Adamowicz żyje xD. Teatr dla gojów #pdk

Sorry, ale nigdy nie pozwolę, żeby taka osoba miała jakąkolwiek władzę, szczególnie w moim
źródło: comment_RnVvDncOdBbF1U7G5ew2AOpKRWTIHWZH.jpg
Czy Grzegorz Braun jakoś wytłumaczył się ze swojego udziału w promowaniu miszmaszu szwedzkich kryminałów


@eoneon: Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, ze Panowie sie znaja, a promocja wspomnianego utworu miala miejsce przed tym, kiedy wylapano plagiat.

Sumlinski #!$%@? Brauna przy okazji swojej ksiazki.
@eoneon: Bo takich ludzi jak Braun każdy rozumny człowiek z miejsca skreśla na jakiekolwiek publiczne stanowisko ze względu na religijny fundamentalizm. Oczywistym jest, że ludzie o takich poglądach są niewiarygodni w bardzo wielu kwestiach, gdyby rozumnie i inteligentnie oceniali rzeczywistość to nie byliby religijnymi fundamentalistami. Prosta sprawa.
Dlatego nie jestem zdziwiony tym, że mógł się poniżyć takimi rzeczami i nie uważam tego za warte dociekania, interesuje mnie to tylko jako potwierdzenie
@eoneon: Ta książka mi przypomina jak nieudolna była kampania Komorowskiego. Prawie wszystko w niej było nieprawdą (jak np. mocna zima w roku w którym były temperatury głównie na plusie xD) lub zerżnięte z powieści kryminalnych.

Wystarczył jeden, dosłownie jeden zarzut, że coś w tej książce jest nieprawdą/plagiatem i cała narracja poszła by się pieprzyć. Ale oni woleli to przemilczeć i jeszcze Komorowski zaatakował Rymanowskiego z TVN jak ten mu raczył zadać
@eoneon: Przede wszystkim chciałbym pogratulować tak merytorycznej orki w tym temacie, bardzo miło czytało się twoje komentarze pod wpisem :)

Druga sprawa, zachęcam do obejrzenia tego materiału. Nie odnosisz wrażenia, że zarówno Braun jak i Skiba wydają się "sztucznymi kontrkandydatami" którym zależy aby skonsolidować własne elektoraty? G. Braun jako zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny uczestnik tych wyborów, w pojedynkę, bez wątpienia, miałby problem żeby przekonać szerszą grupę ludzi do swojego programu czy wizji
@warpig566: Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek tu liczył na drugą turę, nie w Gdańsku. W kandydaturze Brauna i Skiby chodzi wyłącznie o zbijanie kapitału politycznego, zobacz jak pielgrzymują do Gdańska prominentni reprezentanci koalicji do parlamentu europejskiego (Korwin, Winnicki, Metzen, itd.) i tuzy antysystemowej/skrajnej prawicy (Krajski, Jerzy Robert Nowak).

Start w wyborach w Gdańsku to po prostu jedna wielka konwencja wyborcza antysystemowej prawicy skupiająca na nich uwagę prawej strony sceny politycznej
@warpig566: PPS: Tzn. uściślając: oczywiście sam pomysł zbijania politycznego kapitału na wyborach nieco ponad miesiąc od śmierci Adamowicza, które powinny być formalnością i plebiscytem, mnie gorszy. Nie gorszy mnie za to sama taktyka, to prawo małych partii, żeby narzekać na "wykluczenie medialne" i robić z siebie ofiarę.