Wpis z mikrobloga

Mam plan żeby kupić auto i dom. Zbierając gotówkę do momentu oddania domu będę miał większa cześć gotówki (lub nawet całość) na zakup domu i wtedy potrzebowałbym 100k kredytu na zakup auta. Będę chciał albo wziąć 100k kredytu na zakup auta albo kupić auto za gotówkę a dobrać 100k hipotecznego na dom. Czas spłaty to jakieś 3/5 lat. Co myślicie będzie bardziej opłacalne? #kredyt #kredythipoteczny #pozyczka #dom #mieszkanie
  • 6
@quarox: kredyt hipoteczny co do zasady jest tańszy - ale wiąże się z dużo większą ilością dokumentów, wycen, kosztów, oraz być może prowizja za wcześniejszą spłatę jest na tyle wysoka że się nie opłaca - ale odnosnie hipotek wołam @marcpol. Co do kredytu samochodowego - możesz go spłacić w każdym momencie bez żadnej prowizji za wczesniejszą spłatę - cenowo jest drożej, ale... bezpieczniej i łatwiej dostać
@quarox: Kredyt hipoteczny będzie znacznie tańszy. Bez problemu można znaleźć kredyt bez prowizji za przyznanie i bez prowizji za wcześniejszą spłatę. Ilość dokumentów będzie większa, czas procesowania wniosku również będzie dłuższy.
ale wiąże się z dużo większą ilością dokumentów, wycen, kosztów


@KromkaMistrz: samochód też wymaga trochę papierologii, w kredycie jest zarejestrowany na bank (chyba, że mówimy o kredycie gotówkowym który przeznaczy OP na samochód - ale to jeszcze drożej), OC/AC na bank, pod koniec kredytu cesje, każda stłuczka/mandat może wiązać się z dodatkowymi papierkami/opłatami manipulacyjnymi, przerejestrowanie po spłaceniu kredytu.. Także z racji tego, że hipoteczny mocno tańszy to bym nawet kredytu samochodowego
@maur: ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak wyglada papierologia przy kredycie hipotecznym - zawsze zostawiam to lepszym od siebie. Ale z kredytem samochodowym masz racje - jest sporo obwarowań po udzieleniu kredytu. Najpiękniej byłoby wziąć kredyt gotówkowy w cenie hipoteki ( ͡° ͜ʖ ͡°)