Wpis z mikrobloga

Śniadanie:
jabłko, gruszka, mały jogurt naturalny, łyżka płatków owsianych.
Obiad:
normalna porcja obiadowa, zazwyczaj mięso + surówka + ziemniaki/ ryż, zazwyczaj z zupą.
Kolacja:
dwie bułki z ciemnego pieczywa z ziarnami z masłem i szynką.

Tak jem. Jestem ciągle głodny! Nie wiem co zmienić w śniadaniu i kolacji, by było lepiej. W śniadaniu chciałbym zmienić, bo ono ma dla mnie zerową wartość, jestem głodny od razu po zakończeniu posiłku, aż do obiadu. Wcześniej jadałem wielką michę płatków owsianych z mlekiem i owocami, ale potem stwierdziłem, że chcę odstawić mleko, bo źle wpływa na mój żołądek (mleko bez laktozy i napoje udające mleko też). Z taką michą często bywało tak, że na kolację zjadałem tylko jedną kanapkę, bo już więcej nie mogłem. No i to było fajnie. A z kolacją co jest nie tak? Jest ona bardzo syta, ale moja dziewczyna mówi, że nie powinienem codziennie jeść kanapek...
Więc pytanie: jak mogę zmienić śniadanie i kolację tak, żeby spełniały one razem z obiadem poniższe warunki?
- Mam nie być głodny (czyli proszę bez rad typu "zjedz sobie banana między posiłkami"),
- ma być tanio (teraz wydaję na śniadanie + kolację około 10zł i chciałbym przy tym pozostać),
- ma być szybko (żadnego smażenia naleśników czy jajecznicy z rana, zresztą nie lubię jajek),
- ma być w miarę zdrowo (proszę o niezalecanie mi Czokoszoków).
Pomocy! Dziękuję.
#dieta #jedzenie #mikrokoksy
  • 18
@musialmi: daruj sobie śniadanie i zrób se okno czasowe np, od 13 do 21 w czasie których #!$%@? wszystkie kalorie
to się nazywa intermittent fasting dalej : IF i pewnie trzeba się do tego powoli wdrożyć żeby nie #!$%@?ć konia z kopytami wieczorem, ale bazują na tym niezłe programy typu leangains.com
@crespo: To, co napisałem w wymaganiach (te cztery myślniki na końcu), po prostu chcę żyć ;p
@psposki: Nic się nie stanie, ale na pewno wie lepiej co jest zdrowe niż ja. Jeśli masz jakąś dobrą propozycję na śniadanie, to chętnie przeczytam.

jesz za mało, źle zbilansowane posiłki. Generalnie wszystko do dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Duzy_Dziki_Zwierz: A nie chciałbyś mi pomóc? Że muszę jeść -
@musialmi: owsiane plus twaróg, koszt pewnie ze 3 zł. Do tego oliwa /olej lniany/masło plus owoc

Obiad podroby, kaszę/makarony/ziemniaki/ryże plus warzywa. Taki posiłek to najlepiej dwa razy w ciągu dnia. Koszt pewnie z 15 zł za dwa max

Kolacja płatki jaglane /owsiane twaróg. Bułki plus ryba(ale to wyjdzie drogo) bułki /ryż/ kasza plus tłuste mięso. Koszt z 7 zł pewnie.

I już masz. I mieścisz się W 25 zł sporo zawyżając
@musialmi: Sorki. Dobrze, że się przypomniałeś.
Ogólnie to dla mnie śniadanie i drugie śniadanie są najważniejszymi posiłkami w ciągu dnia i na nie zwracam największą uwagę, żeby były zdrowe i sycące. Niestety bez obróbki cieplnej ciężko jest cokolwiek sensownego wymyślić, bo u mnie przede wszystkim królują jajka. Mimo wszystko gorąco cię zachęcam do próbowania, bo przynajmniej mi szybciej schodzi na przygotowaniu omleta albo jajecznicy niż na skrojeniu rzodkiewki czy ogórka do