Wpis z mikrobloga

Nie oglądałem #oscary2019, rzuciłem dzisiaj okiem na listę zwycięzców.

Najlepszy film - Green Book, o rasizmie.
Najlepszy reżyser - Alfonso Cuaron za Roma, feminizm.
Najlepszy aktor - Rami Malek, za Freddiego. Jedyny nie biały na liście nominowanych.
Najlepsza aktorka - Olivia Colman za The Favourite, feminizm.
Najlepszy aktor drugoplanowy - Mahershala Ali za Green Book, jedyny nie biały na liście.
Najlepsza aktorka drugoplanowa - Regina King za If Beale Street Could Talk, jedyna nie biała na liście. Film dla czarnych, o czarnych.
Scenariusz - Green Book, rasizm.
Adaptacja - BlackKklansman, o rasizmie, dla czarnych. Nie wiem co w ogóle robi na liście, film był słaby.
Animacja - Spider-Man: Into The Spider-Verse, czarny protagonista.
Ścieżka muzyczna - Black Panther. Nie mam nic do dodania.

Starczy?

Gdyby ktoś twierdził, że nagrody typu Oscary lub Grammy nie są polityczne.

#kino #filmy
  • 25
@N_Ad: Tak napisałem, bo tak uważam. Jeszcze nie oglądałem Isle of Dogs, nie mam porównania. Nie krytykuję wyboru Spidermana jako najlepszej animacji, stwierdziłem jedynie fakt że głownym bohaterem jest czarny. W tym drugim wątku, KTÓRY NIE JEST ZWIĄZANY Z TYM, zapytałem co ludzie widzą w nowym Spidermanie, bo mnie to ciekawiło. W mojej opinii tylko animacja była świetna, reszta meh. Dlatego się dziwię.

@Qraape: Taki film w ogóle by nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@guest: Egipcjanie tak nie do końca są biali :p

@kawazrana: Tak, zapomniałem dopisać. Ale był to tylko przelotny wątek, który nie miał wpływu na całość filmu. Tak się to powinno robić, skoro już robią. W sensie nie układać całego filmu tak, aby uwypuklić charaktery homoseksualne, jakby to było ich największym atutem.