Wpis z mikrobloga

@mariecziek: piłem jak byłem na Litwie. Dosłownie w każdym sklepie była na przecenie i się nie dziwię, to cholerstwo jest ogólnie tak słone, że jak wsypaliśmy koledze solniczkę do szklanki wody jak go nie było, to po wypiciu stwierdził, że bardziej mu ta woda smakuje niż vitautas. Muszę jednak przyznać że da się przyzwyczaić do niej.
@ateBIT: No ja jak byłem mały i miałem niestrawność i wymioty, to zawsze mi rodzice kupowali wodę Vytautas albo Birute (2671 mg/l), więc w sumie tylko wtedy tą wodę i piłem. Mimo, że mam dostęp do niej na co dzień, to nie jestem jakimś fanem. Nie mam takiej reakcji na tą wodę jak przyjezdni, ale też nie mam tak, że piję to, robię z niej herbatę, zupę i się w niej
@balbezaur Nie ma oznaczeń, przynajmniej nie w UK. Czasami jest napisane non-bpa na samym plastiku u spodu butelki ale ogólnie to korzystam z rekomendacji w internecie W cywilizowanym kraju można ufać takim zestawieniom ale w kraju którym kiełbasę się robi z solą do posypywania dróg to chyba niezbyt. Dlatego napisałem że by się przydało takie zestawienie najlepiej z zaufanego źródła bo liczyłem że może ktoś zna takie i wrzuci.
@ateBIT: dobre :D
No mi Bałtyk akurat smakuje jak białoruska woda Darida. Jest mniej słona niż Vytautas, ale sprawdziłem Wikipedię i masz rację. Bałtyk jest średnio tak samo słony jak Vytautas ;D