Wpis z mikrobloga

Więc tak wyglądają te wasze nowe samochody w których smiejecie się z używanych 10 letnich niemieckich aut?
0.9 litera (Słownie: zero dziewięć decymetra sześciennego pojemności) w aucie typu suv. Serio ktoś tym daje radę jeździć? Nawet po mieście, weźmy taką Warszawę. Przecież do 70kmh przyspiesza pewnie w 12 sekund. 3 cylindry trzęsą budą jak w starym ciapku C-30 xD. W Toyocie Yaris 90 kucy z 1.0 to byla katorga i dobiero 1.4 vvti miał rację bytu.
Ktoś mi jest w stanie podać JEDEN argument za takim samochodem.
#auto #samochody #motoryzacja
źródło: comment_lxDe0q8y41NrxBwnSCWogXWUN8EpBQm6.jpg
  • 186
@MiczuTG: Ale ziomuś on nie ma być żwawy, tylko tani i wozić dupkę po mieście. Jest wystarczająco żwawy do tego. A pisząc, że kadjar to większy captur już udowodniłeś, że nie wiesz o czym gadasz, te samochody są zbudowane na innych platformach.
@Budo: och no wspaniale błysnąłeś teraz wiedzą, gratuluję. Komisja noblowska już wysyła list.

A w efekcie wychodzi i tak że captur to mały kadjar, tak samo ci w salonie powiedzą a nie będą się wymądrzać o płycie podłogowej bo przeciętna osoba nie ma pojęcia co to jest.
Piszesz że "w zależności od silnika może być żwawy (poniżej 10 sekund do setki), a do tego spoko wyposażenie i przyjemny do jazdy. Z
@MiczuTG: Boże, ale Ciebie boli, że ktoś kupuje Captura xD
Jeździj sobie czym chcesz, ale uwierz mi, że jest spora grupa ludzi, którym takie auto odpowiada i doskonale się spisuje. W uk one na przykład są mega popularne, szczególnie jako drugie auto. Dzięki ekonomicznym silnikom nie płaci się za nie podatku na przykład. Ale sądząc po Twojej retoryce to jesteś na jakiejś krucjacie, bo dupsko piecze, że ktoś kupuje nowy, mały
@MiczuTG: No bo ludzie potrafią w 6 lat zrobić 150, 200, 300 tysięcy kilometrów i skoro nikt jak do tej pory nie skarży się na przedwczesne wysrywanie się turbin, skrzyń biegów czy wtrysków, to chyba jest dobrze?
Jak dorośniesz, to zrozumiesz, że nie wszyscy potrzebują 5-metrowej landary wyposażonej lepiej niż połowa domów w Warszawie, tylko autka, które gładko wyprzedzi autobus czy rowerzystę w mieście, łatwo da się zaparkować pod Lidlem, przyjmie
@MiczuTG: Ale przecież czytałem i rozumiem. Widzę jednak, że masz potrzebę, żeby Ci internetowy penis urósł pultocząc się w necie, no to sobie poużywaj. Ja już napisałem, co miałem :)
@Sloiko-student_1: cóż, również się z wykopków lubię śmiać bo mają swoje urojenia jeśli chodzi o nowe auta, ale co do małych silników turbo-benzyn to podchodzę bardziej obiektywnie. 0.9TCe jest bardzo udane i dość dynamiczne, i piszę to jako typowy VAGowiec. 90KM, 140Nm to osiągi wolnossącego 1.6-1.8 100KM silnika, a jak się jedzie spokojnie to 5L/100km spali i elastyczność jest znacznie lepsza od takiego 1.6... Kultura pracy nie jest tragiczna, dopiero przy
@jourska Nie. Z podobnych Crossoverow jezdzilem tylko oplem Mokką. A to w zasadzie podobne autko.
Porównuj to do używanego 4-6 letniego samochodu z 200kkm, za 60-80 tyś, czyli cenę nowego captura. Co wychodzi?

Najładniejszy merc ostatniego czasu, w219, z 5.0l, czyli legendarnym m113. 306 koni. Przebiegi rzędu 500kkm są na porządku dziennym.

Nieco większy w211, również z M113, ew. Diesel 3.0 OM642. 224kuc. Dobry moment już w Stockowym programie. Airmatic, czyli wygoda
@SpokojnyPan wiadomo, że niektóre 1.0 to jednostki niekiedy lepsze od chociażby TFSI z początków jego istnienia( ͡° ʖ̯ ͡°). W Yarisce na nauce jazdy 1.0 VVt-i zrobil 240kkm w 3 lata, w gazie, i w zasadzie poza cewkami które do tego modelu były tanie jak barszcz, wszystko chodziło elegancko. I tam takie silniczki powinny zostać i się nie ładować do Crossoverow. Przecież przy 70kmh jazda była ledwo akceptowalna
@Sloiko-student_1: 0,9 litra jak najbardziej, jako miejski, oszczędny samochód. Ewentualnie do motocykla ;)

Sam osobiście nie chciałbym takiego auta i naprawdę wolę 20 letnią klasę premium, za małe pieniądze. Co z tego skoro ma 20 lat, jak wszystko w nim działa i nic się nie dzieje z takim autem? A kosztuje 1/5 tego, co ten Captur z ogłoszenia. Automat mam, klime mam, skórę mam, 3 litry pod maską mam, xenony mam,
@Sloiko-student_1 gardzę takimi gównosamochodami, życie jest za krótkie żeby jeździć takim pierdzidlem bez charakteru z silnikiem od kosiarki nawet i uturbionym ale z drugiej strony rozumiem ludzi którzy kupują coś takiego i nie są jakimiś zajawkowiczami motoryzacji i po prostu się na tym nie znają, ma być nowe, nie psuć się, ma być pojemne, mało palić i żeby dało się wjechać na krawężnik nie rysując lub łamiąc zderzaka przedniego, dla takich ludzi
@Sloiko-student_1: 2/10 bo odpisałem, ale raz że to nie suv tylko crossoverek dwa że wyższe zawieszenie w tym miejskim autku przydaje się do wbicia się na #!$%@? wysokie krawężniki np. komuś starszemu łatwiej się pewnie wsiada jak jest wyższy a 0,9 po mieście nie będzie paliło jak smok.