Wpis z mikrobloga

Ostatnio pojechalem z autem na hamownie, bo mialem wrazenie, ze jakies takie slabe, pewnie z 30 kucy ucieklo. Jakiez bylo me zdziwienie jak sie okazalo, ze 9 letnie auto ma o 9 koni wiecej niz deklaruje producent :o Zamiast 163KM jest 172KM. Co rok jeden kun wiecej xD

Jednak te francuskie disle to dobre xd Latwiej bedzie chiperkiem machnac 200 kuni :d

#motoryzacja #citroen #diesel #samochody
Pobierz
źródło: comment_9WtWbm002ppkN59n1eZxqEG07dZE3BLQ.jpg
  • 11
@reaktiv: > mialem wrazenie, ze jakies takie slabe...o 9 koni wiecej niz deklaruje producent :o Zamiast 163KM jest 172KM

Skoro ma więcej koni niż deklaruje producenta a wrażenie masz, że brakuje Ci mocy to chyba nie świadczy to dobrze.
Nie wiem skąd takie wrażenie ale C5 to nie wyścigówka. Ma być wygodnie. Automat czy manual? Jak automat to powinien być ASIN6.
@Skwarek85: U mnie siedzi manual. Z autem wszystko okej, moze za wyjatkiem poduszek silnika, bo cos trzaska przy ruszaniu/hamowaniu i na garbach, ale to do weryfikacji u mechanika.

No, a myslalem, ze moze byc slabszy, bo w srodku slychac basowy dzwiek silnika, zupelnie nie jak disel, to wolalem sprawdzic sobie moc. I na YT jak ogladalem przyspieszenie C5 w automacie to obroty na pelnym gazie zmienialy sie na pulapie 4-6 tys.
@reaktiv Jeśli nic nie było grzebane w sterowniku silnika, ani w sterowaniu turbosprężarką, a ubytek oleju masz większy niż przewiduje producent to polecałbym u mechanika kontrolę luzów osi wirnika turbosprężarki i kontrole stanu wirnika po gorącej stronie w poszukiwaniu nadmiernego pompowania oleju. Często właśnie tak zaczyna się to objawiać, że mocy nawet trochę przybywa, puszczaniem dymka się nie przejmuje nikt bo przecież to diesel, albo fap pochłania wszystko i pozornie wydaje się,
@catsky: Olej raczej w normie, choc ostatnio nie sprawdzalem. Auto nie dymi, nie kopci, takze tu chyba okej. Chociaz w zeszlym roku mialem wymieniana pokrywe zaworow z odma bo sie zbieral tam olej.
@reaktiv ładnie ale jak hamownia nie sprawdzona to tak wychodzi, raz hamowalem na 4x i miałem mniej koni raz tylko na jednoosiowej i miałem 10 kuni wiecej;)
@Natsu9: Hamownii raczej nic nie dolega, zajmuja sie tym juz kupe lat i na biezaca chip tuningiem. Ot fart, ze akurat u mnie wiecej jak nie mniej hehe. Nie zmienia to faktu, ze i tak chce zmodyfikowac mu mapy, zeby poszedl na 200 koni i 400 nm, bo za ciezka jest ta buda i dodatkowy moment sie przyda. Szkoda tylko, ze skrzynia jest taka beznadziejna i nie lubi wysokiego momentu, tak
@Pangia: Nie, juz nie dziwi, bo obejrzalem jeszcze raz filmiki z automatami i maja taki sam zakres przy zmianie biegow. Wczesniej wydawalo mi sie, ze dochodza do 6, ale tez ida na 5 i wyja podobnie ;)