Wpis z mikrobloga

#carnivore #zerocarb #keto mam pytanie do grona carnivore i osób obeznanych w temacie. Czy w swojej diecie dopuszczacie wykorzystanie przypraw innych niż sól? Niby @anonymous_derp: używałeś pieprzu. Ale gdzie kończy się przyprawa a zaczyna dodatek roślinny. Czy pierz jest ok a już natka pietruszki nie? Czy kapary będą ok? A może tak jak z Colą Zero, jeżeli jest <1 kcal to można założyć ze zero. żeby nie było nudno wrzucam śniadanie z zeszłego tygodnia.
Mirkosoft - #carnivore #zerocarb #keto mam pytanie do grona carnivore i osób obeznany...

źródło: comment_qMRB5TleOyjU4TkqV07Xk4Rjqdw3qgot.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Nie używam przypraw, bo smak jest OK bez nich. Nie gardzę np. mięsem przyprawionym po normikowemu, choć uważam, że wtedy te przyprawy są głównie po to, żeby zamaskować fakt, że mięso zostało rozgotowane tak mocno, że smakuje jak tektura. Jeśli mam jeść mięso przetworzone, to szukam czegoś z <1% węglowodanów, jako wyznacznika skażenia roślinami. Jeśli trafi się coś, co można zidentyfikować jako element roślinny, i mogę to jakoś praktycznie zdrapać/oddzielić/objeść,
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Carnivore to praktycznie samo mięso, woda i sól. Ale jak popatrzysz na drapieżniki np. psa, czy kota, to zauważysz, że one czasem sobie zeżrą trawę, czy inne zielsko. Nie można podchodzić do tematu chyba tak pryncypialnie. Wyczuj swój organizm i odrzuć to, co Ci nie służy. Ja nie daję rady na całkowitym carnivore, ale na keto już tak. Dorzucam do diety trochę nieskrobiowych warzyw, awokado, orzechy, czy inne produkty ze
  • Odpowiedz