Wpis z mikrobloga

To mój ostatni wpis w związku z RODO na wykop (tj ostatnie wołanie).

Poniżej odpowiedź w formie screena. Kilka słów ode mnie:

no chu**ia panie ferdku. W zaszyfrowanym pliku otrzymałem PDF mający 367 stron. Są w nim... Daty i adresy IP z jakich się logowałem. Ostatni rekord: 2019-02-21 18:00:56 - czyli już po rozkręceniu afery.

A co do mojego żądania...

Przygotowanie kopii danych, o które Pan wnosi tj. komentarzy, wpisów, wiadomości prywatnych oraz zdjęć nie jest możliwe z uwagi na poziom skomplikowania, długotrwałość i kosztowność tego działania, dodatkowo również z uwagi na ogromną ilość danych przetwarzanych przez Administratora.


Oceńcie to sami ;)

Plik zaczyna się tak:

Login top_czipsy Rejestracja 2015-07-12 23:33:58 Ostatnia wizyta 2019-02-21 18:00:56 Status konta active

Widać że wszystko robione na szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i nie poznałem tajnych danych IODO...

#rodo #wykop
t.....y - To mój ostatni wpis w związku z RODO na wykop (tj ostatnie wołanie).

Pon...

źródło: comment_M2UugX4EtSeKyrZ9gXDf8UWLQB9ahBwv.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oceńcie to sami ;)

@top_czipsy: Radzę zapoznać się z RODO. W dużym skrócie: są to bardziej liberalne przepisy niż dotychczasowa UODO. Jest masa sytuacji, w których administrator nie ma obowiązku przekazywać ci całości danych - np. wspomniana wysokość ewentualnych kosztów przygotowania kopii danych w stosunku do przyczyn, dla których się ich domagasz.
W innym przypadku mógłbyś zabić każdą firmę wysyłając masowe żądania.
  • Odpowiedz
Przygotowanie kopii danych, o które Pan wnosi tj. komentarzy, wpisów, wiadomości prywatnych oraz zdjęć nie jest możliwe z uwagi na poziom skomplikowania, długotrwałość i kosztowność tego działania, dodatkowo również z uwagi na ogromną ilość danych przetwarzanych przez Administratora.


@top_czipsy: Ale nam na ryj srają i się śmieją boże XD mam nadzieje że wszyscy tu z ublockiem siedzą
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że takie sytuacje pomogą unormować pewne sprawy na wykopie.

Na razie wygląda to jak wojna, a przyjemniej by było, gdyby niektórzy pochylili się nad tym i potraktowali to jako sugestie mające jeden cel - poprawa jakości serwisu na którym z jakiegoś powodu jesteśmy.
  • Odpowiedz
dlaczego dobry, skoro większe portale dają radę?

@Shatter: Bo zgodny z prawdą.

To, że większe portale dają radę wynika z tego, że miały takie systemy agregacji danych już wcześniej - często nie ze względu na RODO, a po prostu porządek w bazie danych czy przewidywane na etapie tworzenia serwisu potrzeby prawne (np. Facebook i inne amerykańskie portale - wiadomo, że w USA o pozew łatwiej niż u nas :p).

Ogólnie,
  • Odpowiedz
Tak z ciekawości - mogę zażądać od nich usunięcia wszystkiego co tu umieściłem (komentarze, grafike, dodane znalezxiska itd itp) i oni mają to żądanie spełnić?
  • Odpowiedz
No i nie poznałem tajnych danych IODO...


@top_czipsy: Zwracam uwagę na:

Art. 11 [Sposób udostępniania danych inspektora] Podmiot, który wyznaczył inspektora, udostępnia dane inspektora, o których mowa w art. 10 ust. 1, niezwłocznie po jego wyznaczeniu, na swojej stronie internetowej, a jeżeli nie prowadzi własnej strony internetowej, w sposób ogólnie dostępny w miejscu prowadzenia
  • Odpowiedz