Wpis z mikrobloga

#beagle #pies #psy #weterynaria #weterynarz

Mój beagle jakiś miesiąc temu był na kontroli (prawie co miesiąc muszę z nią jeździć na taki jeden zabieg) i okazało się, że próby wątrobowe i tym podobne wyniki są złe i w ogóle katastrofa. Pies od jakichś dwóch lat jest na diecie, nie ma nadwagi, regularne spacery itd. Weterynarz przepisał jakieś tabletki i za miesiąc kontrola wyników. No fajnie fajnie, ale jaka mogłaby być tego przyczyna? Ktoś miał podobne doświadczenia?
Pobierz pekas - #beagle #pies #psy #weterynaria #weterynarz


Mój beagle jakiś miesiąc temu b...
źródło: comment_3fW3LNIqG31geDoV2fOyEaTsK8I6hbaN.jpg
  • 20
@sikzmiednicy no wiem, ja cały czas mam nadzieję, że to jest jakiś stan zapalny. pies ma apetyt, wypróżnianie też jest ok. ciężko stwierdzić zwłaszcza, że nie jestem weterynarzem :/
@deptacz_gnoju: @sikzmiednicy: Słyszałam np o przypadku znajomego hodowcy, gdzie tabletki powodowały podwyższone leukocyty - ale wiadomo, dowód anegdotyczny. Tak czy siak, przed podaniem tego typu tabletek dobrze jest zrobić testy wątrobowe, bo jak każde tabletki mogą mieć negatywny wpływ na wątrobę.

A tu jeden z artykułów: http://zyciezpsem.pl/fda-przyznaje-ze-bravecto-moze-zaszkodzic-psu/?fbclid=IwAR2wK3zC6GkNRKpSjagjIAGJfhx412yZiHJBsvGrI46TBQThCYH0Oks-3AA
@deptacz_gnoju: ale ja nie mówię, że wszystkim szkodzi i morduje, tylko że może obciążać wątrobę jak każdy lek podawany regularnie i że warto przed podaniem zrobić testy wątrobowe. ¯\_(ツ)_/¯
Co więcej, znam osobiście przypadek, w którym faktycznie szkodziło.
@pekas: Dobra diagnostyka to podstawa. Pełen panel wątrobowy z krwi + USG.
Do tego dieta i suplementy. I ZERO alkoholu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słyszałam np o przypadku znajomego hodowcy, gdzie tabletki powodowały podwyższone leukocyty - ale wiadomo, dowód anegdotyczny.


@r__k: Leukocytozę może spowodować stres, osłabienie, gówno-infekcja w tle, itp, itd. Także ciężko powiązać jedno z drugim.

może obciążać wątrobę jak każdy lek

Właśnie w tym
@pekas: mógł coś zjeść na spacerze - mało to ludzie dziadostw wyrzucają na trawniki? skąd się wzięło uszkodzenie wątroby to już się raczej nie dowiesz, zostaje pogłębienie diagnostyki i odpowiednie leczenie. Od dwóch lat jest na tym RC Hepatic ?
@pekas: to skoro wyniki watrobowe wyszły miesiąc temu złe to na jakiej podstawie dostaje karmę hepatic od roku?
Może warto skonsultować się z innym lekarzem? Albo chociaż skonsultować zmianę diety. Te karmy RC wcale nie są jakieś rewelacyjne. Wet przepisał jakieś tabletki - jakie? Na co?