Wpis z mikrobloga

mirki, mam problem z #chrome na komputerze firmowym, jest to laptop z win10
uzywam sobie chrome (obowiazkowa przegladarka) i po krotkim czasie w menadzerze zadan mam z 20-40 procesow w tle i zuzycie procesora 100%
na komputerze prywatnym nie mam takich problemnow, na maku tez a tu jakas masakra, jak procek idzie na 100% to nawet otwarcie obrazka zajmuje 30 sekund, jak nacisne przycisk start to czekam, czekam i czekam

mozna cos zrobic z tym chrome by lepiej dzialal? wiem ze kiedys chrome byl strasznie pamieciozerny ale pamietam tez ze to naprawili (i widze ze lepiej dziala na innych kompach)
niestety kompy mamy mocno szyfrowane, w tle dziala vpn i mnostwo innych badziewii, moze to wplywa tez na chrome?

#kiciochpyta #windows #windows10
  • 22
@wykopowy_brukselek: Hm, pogooglowałam, nie znam tego. Jeżeli to podczas odpalenia testu odpala też procesy chrome’a to podczas „wywalenia” testu może nie zamykać chromowych procesów. Mamy podobny problem (ale używamy innych narzędzi) więc podpowiadam gdzie ewentualnie może być problem.
@wykopowy_brukselek: Nie powinno aż tyle brać ale podejrzewam że masz za dużo procesów w tle.
Skoro tak mocno dbają o bezp IT i nic nie możesz zrobić to jedyne rozwiązanie to zmiana przeglądarki na Firefoxa. Nic innego nie ma sensu pisać bo i tak pewnie nie masz uprawnień do wykonania :P