Wpis z mikrobloga

Mircy, wlasnie dostalem mandat w #ztm w #warszawa. Wsiadlem do tramwaju, ktory startowal z petli, usiadlem i wyciagnalem telefon zeby kupic bilet w #skycash tak jak zawsze to robie. No i momentalnie w tej samej chwili pojawily sie kanary i na tlumaczenie, ze dopiero co wsiadlem i chcialem wlansie kupic bilet powiedzieliśmy mi ze w regulaminie jest, ze mobilne bilety nalezy kupowac przed wejściem do tramwaju. Tylko ze nawet gdybym mial bilet papierowy obawiam sie ze nie zdazylbym go skasowac bo doskoczyli do mnie momentalnie po wejściu. Chyba nawet przed ruszeniem tramwjau albo rowno z ruszeniem.

Przeczytałem regulamin i nie znalazlem tam zadnej informacji ze bilet mobilny należy kupic PRZED wejsciem do pojazdu.

Mam szczerze bol dupy bo zawsze ale to zawsze kupuje bilety w skycashu i teraz tez zamierzalem a #!$%@? 160zl manadatu :(
  • 11
@Burkhard: zostałeś dorwany bez skasowanego biletu, więc mieli prawo wypisać mandat. Jeśli mobilnego nie kupisz poza pojazdem, skąd kanar ma wiedzieć, że właśnie go kupujesz, jak masz w ręku tylko telefon? Nawet te oplacane wśrodku wypluwa od razu skasowane, żeby nie było takich niedomówień. Kasowniki są przy drzwiach, również dla ułatwienia przy wsiadaniu i nie wywoływania podejrzeń. Nie wiem, jak się odwołać od takiej akcji xD
@Burkhard: Ja zawsze kupuję na przystanku, gdy widzę podjeżdżający tramwaj/autobus. Wybranie biletu, wpisanie linii i kodu cvv zajmuje kilka sekund.
Możesz próbować się odwołać, ale szanse małe.
@Burkhard: kiedyś dostałem mandat wysiadając z metra. Kanar stał na peronie a mi minutę wcześniej (serio minutę, nie pięć) skończył się bilet. Nie darował. Smutne, no ale miał prawo, ja #!$%@?łem. Potem kupiłem samochód i teraz z komunikacji korzystam od święta, jak już naprawdę nie mam innej opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Burkhard: IIRC w regulaminie jest powiedziane, że bilet masz kupić niezwłocznie po wejściu do pojazdu. Ja bym nie przyjął. Jeśli to jakiś nowszy tramwaj, to na pewno był monitoring w środku i byłoby widać, że nie dali Ci szansy na kupienie biletu.