Wpis z mikrobloga

Czy wchodził ktoś z was na Rysy i może się podzielić opinią odnośnie stopnia trudności i długości wejścia na szczyt?
Zauważyłem że na internecie można znaleźć bardzo rozbieżne opinie i co do stopnia trudności i czasu wyprawy.
Nie miałem przyjemności porozmawiać z osobą która była i może coś powiedzieć rzeczowo. Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat? :)
#tatry #rysy #gory #turystyka #wyprawa #wspinaczka
  • 37
@pd19: nie jest to #wspinacza więc bez trudności( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież to subiektywne, pochodź po Tatrach trochę to będziesz wiedział jak odnieść oznaczenia szlakowe do swojej kondycji.
@boa_dupczyciel: Właśnie tutaj będzie pewien przeskok, ponieważ nie. Cyklicznie co sezon chodzę po górach i kilku godzinne wyprawy raczej nie robią na mnie wrażenia, ale jeśli chodzi o tatry to będzie mój debiut. Stąd też próbuję się dowiedzieć jak najwięcej.
@pilot1123: wiedziałem że się znajdzie ktoś nie trzymający ciśnienia :D Własnie stąd pytanie moje o obiektywną opinie odnośnie stopnia trudności. W internecie można napotkać się z opinią że wystarczy zapakować banana i iść.
@pd19: @pd19: powiem inaczej, ja 2 lata temu byłem pierwszy raz w Tatrach i poszedłem z kumplem na Rysy.
Byłem w złej formie fizycznej (bardzo złej). Wyprawa była dla mnie wtedy bardzo trudna, fizycznie trudność określiłem jako 8/10 a psychicznie 10/10 (wolne tempo, zaczęło się robić późno, skończyła się woda, ekspozycja, stres). Stwierdziłem, że nie jestem w stanie zejść na polską stronę więc zeszliśmy na słowacką (łatwiej i schronisko blisko).
@pd19: obiektywna opinia to nie oksymoron( ͡° ͜ʖ ͡°)?
Moja opinia jest taka, że góry "naj" są:
-przereklamowane
-przepełnione
I lepiej się delektować czymś innym. Będziesz stał w kolejce na łańcuchach, jakieś janusze będą zrzucały kamienie. Lepiej iśc na Szpiglasa, na Wrota Chałubińskiego. Na Rysy najlepiej już ze sprawdzoną kondycją, najlepiej w tygodniu.
Dochodzi też to że tam jest daleko. Kawał zasuwania po sypkich piargach.
@pd19: jesli jestes w co najmniej dobrej formie fizycznej to dasz rade. W alpach austriackich, w dolinie Stubaiu jest wiele trudniejszycg podejsc a laza tam emeryci w adidasach (co prawda niemieccy emeryci). I nikt nie daje o to #!$%@? tak jak w PL, gdzie co niektorzy chcieliby obozy zakladac w drodze na giewont.

Ale tak jak kolega @boa_dupczyciel: powiedzial - co ciekaweze i rownie trudne szlako - koscielec, orla perc.
co ciekaweze i rownie trudne szlako - koscielec,


@nalej_mi_zupy: trochę trudno mi się wypowiedzieć, bo na Rysach byłem 2 lata temu a na Kościelcu w zeszłym roku i z większym doświadczeniem ale szlak na Kościelec zapamiętałem jako dużo łatwiejszy niż Rysy pod każdym względem. Ale to bardzo subiektywna opinia. W każdym razie Kościelec to mój ulubiony szczyt (szlak) w polskich Tatrach na jakim byłem do tej pory
@pd19: Niezbyt przepadam na górami ale w zeszłym roku dałem namówić się na wyjście na Rysy i nic trudnego. Wystarczy mieć troche kondycji i wytrzymałości. Oczywiście mowie tutaj o miesiącach letnich, wejście od Polskiej strony
@pd19 równie dobrze możesz olać rysy i tatry wysokie, gdzie zazwyczaj się większość ludności pcha, możesz z koscieliskiej ruszyć na ornak->starorobociański->konczysta->trzydniowianski->chochołowska, do przejscia w jeden dzień. Najwięcej ludności spotkasz po dolinach.