Wpis z mikrobloga

Mirki od #nieruchomosci #mieszkanie

Po raz kolejny Was zapytam o Wasze zdanie. Szukam mieszkania w #krakow. Tym razem podaję 3 konkretne propozycje: inwestycja Kaczary vs. Reduta (parter i 1 piętro). Powiedzcie co Wy byście wybrali z podanych poniżej mieszkań i jakie mielibyście argumenty ZA, a jakie PRZECIW.

Z góry dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://dom-bud.pl/mieszkania/1l/

http://dom-bud.pl/mieszkania/7k/

http://dom-bud.pl/mieszkania/4-7/

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
źródło: comment_rdsBgmiHiluAD93HQKpf6F7XtscYb1au.jpg
  • 17
@moby22: najlepsze z tych trzech to mieszkanie 7k - masz dwie sypialnie (jak nie potrzebujesz małej to możesz zrobić duży salon), lepiej na pierwszym piętrze niż na parterze bo to obok wejścia i będziesz miał pełno gapiów. sypialnia jest minimalnie za mała, ale da się to skorygować jak pomyślisz o lekkim poprzestawianiu ścian.

1l ma fajną garderobę i dużą sypialnię, ale mniejszy potencjał.
@moby22: aleś się uparł na ten Dom-Bud xD ale dobra niech będzie - powiem tak, ja bym na Reduta z K nie brał mieszkania bo będzie między blokami, przy samej ulicy - będziesz miał widok na sąsiada, a za oknem pieszych i samochody (chociaż ogólnie lokalizacja Reduta jest w pyte żeby nie było)

Kaczary lepiej, ale znowu ceny tam są trochę hardcorowe no i to mieszkanie niestety jedna sypialnia tylko :(
@panna_inga: Dzięki! Biorę pod uwagę Twoją argumentację :) @powaznyczlowiek: Twoje argumenty również biorę pod uwagę. Ja tutaj grzecznościowo zbieram opinie dla kogoś bez konta na Wykopie i sam też służę swoją radą. A wiadomo, że u nas najwięcej ekspertów :) Osoba, która rozważa te inwestycje ma zwiększoną tolerancję na fakt, że będzie miała okno z widokiem na sąsiadów :D Ja sam jakiś czas temu wyemigrowałem do starej części Nowej Huty.
@BqqB: bardziej myślałam o wyrzuceniu szafy z sypialni, zmniejszeniu trochę łazienki (prysznic zamiast wanny), albo wygospodarowaniu garderoby w przedpokoju.

optymalna sypialnia w bloku to taka, w której mieści się duże łóżko z dojściem z obu stron :)
aż taka duża jest bez sensu.

@moby22: o ile nie jesteś rannym ptaszkiem tylko raczej przyjemna kolacja przy winie latem na balkonie - to 1K/7K ma lepszy kierunek niż południowo-wschodni w 4.7.

Rozkłady wszystkich wyglądają sensownie - tj bez jakiś mega błędów rzucających się od razu w oczy. Najmniej "pasuje" mi 4.7, wchodzi się "przez sypialnię" tj tuż obok jedynej sypialni. W 1K i 7K niby też ale tak "bardziej na salon". No i jeszcze kwestia liczby
@moby22 Przeglądasz teraz dużo ofer mieszkań, powiedz mi proszę, czy widziałeś jakieś oferty na nowe mieszkania z osobną kuchnią zamiast aneksem?
Za jakiś rok będę na tym samym etapie co Ty, szukania mieszkania, ale już teraz czasem rozglądam się za ofertami (kliknie jak gdzieś wyskoczy, wejdę na stronę jak idąc miastem zobaczę reklamę) jednak wszędzie te aneksu. Czy już się teraz nie buduje osobnych kuchni i jedyne co pozostaje to wcześniej powiedzieć
@Stalowa_Figura: zdarzają się ale mało, najlepiej znaleźć takie gdzie po drugiej ściany aneksu masz pokój, wtedy wystarczy przerzucić go na drugą stronę ściany. Jak odpowiednio wcześnie kupisz to zrobi to deweloper a jak nie to i tak tylko chwila roboty dla kogoś kto będzie wykańczał mieszkanie. Ja właśnie tak robię w swoim i to żaden problem
Zdecydowanie bardziej podoba mi się 7k. Ma większy potencjał i całkiem fajny rozklad. Są 2 sypialnie, jedną możesz poświęcić na powiększenie salonu lub jako gabinet z dużą ilością miejsc do przechowywania, duży balkon. Ja osobiście lubię duże balkony ;-)
@Stalowa_Figura: Podobnie jak napisał przedmówca. Rzadkością są tak naprawdę oferty, w których jest wydzielona kuchnia. Tym niemniej stan deweloperski daje duże pole do popisu :) Ja kupiłem w starym budownictwie i tam akurat miałem już osobną kuchnię. Nawet przez chwilę chodziło mi po głowie, żeby otworzyć ją na mniejszy pokój :P Na szczeście szybko odpuściłęm tę myśl ;)