Wpis z mikrobloga

Mirki, orientuje się ktoś z Was jak to wygląda z zamówieniami z Canyona? Planowałem w tym roku kupić Ultimate-a CF SL 7.0 Disc, ale dopiero w okolicy kwietnia będę mógł podjąć decyzję czy zamawiać. Dzisiaj z ciekawości patrzyłem na szacowany czas realizacji i rozmiar oraz kolor, który mnie interesuje przy zamówieniu dzisiaj będzie wysłany 29.07-03.08... Trochę słabo. Jak przyjdzie mi zamawiać w kwietniu to dostawa będzie w październiku, a wtedy to kompletnie mija się z celem. Wiecie może czy te czasy realizacji ulegają jakoś skróceniu, korekcie itd. ?
#rower #szosa #canyon
  • 15
  • Odpowiedz
@majeranek: ramy produkowane są we fabryce w Koblencji, na miejscu. Zapewne tygodnie produkcyjne ustalane są pod poszczególne modele: dziś robimy Aero, za tydzień Endurace a za dwa Ultimate.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@majeranek: Polecam kupować na wyprzedaży rocznika we wrześniu/październiku. Dostajesz wtedy rower, który fizycznie mają na magazynie. Mój przyszedł po 4 dniach.
  • Odpowiedz
@sargento: czyli jest szansa, że te szacunkowe terminy będą się zmieniać w zależności od tygodnia? a ogólnie jak długo czekałeś?
@gueze: gdzieś na forum przeczytałem, że ktoś nie zwlekał z płatnością na te 2-3 tyg. przed terminem dostawy tylko wpłacił od razu i w miarę szybko się uwinęli.
@Mortal84: no najwyżej tak będzie trzeba zrobić, ale chciałem mieć szosę na ten sezon :(
  • Odpowiedz
czyli jest szansa, że te szacunkowe terminy będą się zmieniać w zależności od tygodnia?


@majeranek: nie. W 2015 roku Ultimate też były dostępne na przełomie lipca i sierpnia.
  • Odpowiedz
@sargento: Nie no jasne, w pełni sobie zdaję sprawę z tego, że mają ograniczone możliwości produkcyjne. Po prostu zaskakuje mnie rozstrzał w dostępności różnych albo nawet tych samych modeli. Jedne dostępne od ręki, a inne za pół roku.
  • Odpowiedz
@majeranek @sargento: ZTCW karbonowe ramy Canyona są produkowane na dalekim wschodzie, w tej samej fabryce co ramy Treka. Zasadniczo ostatnio bardzo wielu ludzi się skarży na to, czas dostawy jest baaaaaaaaaaaardzo długi, bardzo rzadko pokrywa się z tym, co napisane na stronie internetowej, a obsługa klienta w wielu materiach jest mało pomocna. Ponad 50% złych recenzji ostatnimi czasy na https://uk.trustpilot.com/review/www.canyon.com

EDIT: Podkreślam dla jasności, że wygląda na to, że Canyon ma
  • Odpowiedz
@AnThRaX: A szacowany czas dostawy miał wtedy na kiedy? Patrząc po niektórych wersjach ultimate-a dostawa też jest na koniec marca albo początek kwietnia. Z tym, że tym który mi pasuje już nie bardzo :/
  • Odpowiedz