Wpis z mikrobloga

#medycyna #zdrowie #pytanie #pytaniedoeksperta #lekarz

Mam wielki problem, a mianowicie parę dni temu zaczął mi się dość mocny katar i kaszel, łzawią mi oczy, kicham często.
Ogólnie z samopoczuciem jest dobrze, więc to infekcja wirusowa raczej.

Jak wyleczyć się w 2 dni? Od 2 dni lecze się lekami na przeziębienie, czosnkem, wczoraj na rtowerku pojeździłem w domu żeby wypocić się, zimno/cieplny prysznic, a nic nie jest #!$%@? lepiej.

A 2 dni bo mam spotkanie i nie chcę po raz 4 odkładać go w ciągu miesiąca..
  • 13
@Resuscytacja: bo ostatnio skończyłęm brać antybiotyki, prawie się wyleczyłęm i coś znowu mnie złapało.
W dodatku to tylko lekkie przeziębienie które można wyleczyć prostym sposobem.
Co mi powie lekarz? To wszystko co wiem i przepisze jakieś rytozyne, wit C, które już biorę xD
@dleifteh: Neosine jeśli już i nic innego, te objawy są pożądane to oznaka walki organizmu z chorobą, dopóki nie masz 39st, to pod koc i leżeć, jak masz 39 to paracetamol. Ogólnie przez te 2 dni zapewnić wysoką temperaturę, pić dużo ciepłęgo i naprwdę nie wychodzić spod koca. Jak koniecznie musisz się ogarnąć w 2 dni, to dopiero wtedy 12h przed i później kontunuując walnąć leki, które realnie będą wyłączać objawy
scorbolamid


@dleifteh: to jest tylko jakaś witamina C, jak dla spokoju ducha chcesz brać to bierz. Neosine hamuje namnażanie wirusów i to jedyne co jakkolwiek może pomoc, nie istnieją realnie za bardzo leki przeciwwirusowe, trzeba je wygrzać i pozwolić organizmowi zwalczyć. Jak się rzucisz na zwalczanie objawów od razu, to owszem, będzie ci lepiej, ale wirus pewnie będzie wracał i ogólnei wszystko rozciągniesz w czasie, I paradoksalnie jedyne co jakkolwiek jeszcze
@gorfag: @Resuscytacja: wziąłem dziś, neosinfe, scorboramid, turinoscorbin,magnez, wit b, acc, wid d

zrobilem 30 minutowoą bardzo gorącą kąpiel po której teraz mi w #!$%@? słabo i gorąco, pocę sie, czzy to dobry objaw?

zjadłęm kanapkę z miodem i czosnkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) pije teraz 2 herbaty z imbirem, ubrany w piżamę, bluzę z kapturem i czpce i okryty kocem jestem XD

wypije i idę leżeć,
@gorfag: no teraz mi kurde trochę chłodniej, a ubrany jestem na celbulke pod kockiem jeszcze xd

te neosine niby 3 tabletki na dobrę, a pierwszą wziąłem o 19, to mogę jeszcze 2 wziąć dla lepszego efektu, tak do 2 w nocy? xd
@dleifteh: Kurna nie spodziewaj się, że ci wszystko minie w jeden dzień, masz kaszel to masz, trudno. Alkohol sobie daruj, bo obciąża organizm. Pić wody / herbaty trzeba dużo. Jak się dziś czuejsz?
@gorfag: dziś lepiej, wczoraj pierwszy raz od jakiegoś czasu byłem zmęczony i chciało mi się spać, tylko tak naturalnie zmęczony i zrelaksowany xd

mam dziś trochę jeszcze tego suchego kaszlu chyba kupie syrop jakiś, oko mi jedno łzawiło rano strasznie, nie wiem czego tak, bo katar mam słaby, tylko dziure zatkane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)