Wpis z mikrobloga

Jak bardzo zaawansowane powinny być projekty pisane pod pierwsze CV? Takich prostych rzeczy typu kalkulator czy stron w django jest pełno w internecie i nie wiem czy jest sens pisać coś takiego i wrzucać na githuba, bo jeszcze ktoś pomyśli, że przepisane. Czy ktoś nowy w branży mógłby się podzielić kodem, który pomógł jemu znaleźć pracę? Szukam jakichś inspiracji, bo nawet nie bardzo wiem czego się teraz uczyć. PyMongo i PyQT są wciąż używane?
#python #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
@Griffith:
Aplikujesz na backendowca? Do firmy, która pracuje w Django?
IMO wtedy mały projekt w django jest jak najbardziej ok. Nie kalkulator, ale jakaś apka zawierająca uwierzytelnianie, formularze - nawet funkcjonalności nie muszą mieć koniecznie sensu, ale aby pokazać, że coś się umie.
Tylko zadbaj mocno o komentarze + pep-8.

Koniec końców firma nie będzie Ciebie rekrutować na podstawie tego, co masz w apce, ale to dobry wstęp do rozmowy
  • Odpowiedz
@venomik: Chciałbym gdzieś aplikować za jakieś pół roku, ale ciągle czuję się jakbym był we mgle i nic nie wiedział. Myślałem o zrobieniu czegoś w Django, ale jak coś napiszę, to wydaje mi się zbyt podobne do programów, które można znaleźć na YT/Udemy ;/ Django nie oferuje uwierzytelniania z automatu? Może coś źle zrozumiałem.
  • Odpowiedz
ale jak coś napiszę, to wydaje mi się zbyt podobne do programów, które można znaleźć na YT/Udemy


@Griffith: Chcesz aplikować do pierwszej pracy. Byłoby niepokojące, gdyby Twój projekt był odmienny od wszystkiego, co inni programiści napisali do tej pory w diango ;)

Ewentualnie może Flask na początek będzie lepszy.
  • Odpowiedz
@Griffith: powinny być tak zaawansowane, żeby odzwierciedlić Twój poziom wiedzy i rozumienie tematu. Powinien jednoznacznie pokazywać twoje podejście do tematu i jak analizowałeś domenę projektu.
  • Odpowiedz