Wpis z mikrobloga

pytanie do speców od #apple #macbook #mac. Różowy kupił macbooka pro 13 w oficjalnym salonie apple. Zakupu dokonała jakieś 3 miesiące temu (czyli pod koniec 2018 roku). Teraz jednak się zorientowała, ze mak jest z 2017 roku (według specyfikacji), ale nikt jej o tym nie poinformował przy sprzedaży. Jak myślicie, jest to podstawą do wymiany (nawet za dopłatą) na nowszy model? Czy apple miało prawo jej sprzedać pod koniec 2018 roku model z 2017 roku, nie informując jej o tym? Nie wiem, czy ma to znczenie, ale cała akcja miała miejsce w Szwajcarii.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nalej_mi_zupy: nie no ja rozumiem, że są tańsze i droższe, ale chyba sprzedający powinien informować, że de facto sprzedaje sprzęt poprzedniej generacji. Wiesz, przy zamawianiu nie wyskakiwała informacja, że "uwaga, zamawiasz model z zeszłego roku"... No i teraz się zastanawiam, co z tym robić.
  • Odpowiedz
@noitakto: No chyba średnio. Skoro są różne modele i wybrała sobie taki to czemu miałby sprzedawca ją 'ostrzegać', że jest nowszy model? Tym bardziej, że obydwa to nowe i pełnowartościowe produkty.
  • Odpowiedz
@noitakto: xD przecież oni sprzedają wciąż air z 2015 roku XD, zresztą one mają różne kody i to w ogóle różne modele to dlaczego miało by to być podstawą do wymiany....

i to nie jest sprzęt poprzedniej generacji - kupiła już niekontynuowanego macbooka pro 13 bez touchbara i tyle, nie otrzymał on odświeżenia bo później wyszedł nowy air który ma go zastąpić

model który kupiła jest najaktualniejszym jaki sprzedają w
  • Odpowiedz
@noitakto: w skrócie to wygląda tak - macbook pro 13 to od 2016 grupa 2 komputerów - pro 13 z touchbarem i pro 13 bez touchbara, twoja różowa kupiła aktualną jak na tamten czas i na dzień dzisiejszy wersję pro 13 bez touchbara - która na dzień dzisiejszy kosztuje 4900 w mediamarkt
  • Odpowiedz
@ewridejhardtrajning: ok, dobra, teraz już widzę. W sumie nawet na stronie sklepu jest duża informacja o tym, ze ten bez touch bara (który btw jest okropnym gównem) ma dual core, a ten z touchem ma quad-core. Wprawdzie nie ma info o dacie produkcji, no ale jest info o specyfikacji, więc chyba temat pozamiatany. Ktoś chce kupić takiego maka? :) Używany od 3 miesięcy zaledwie...
  • Odpowiedz
@noitakto: to jak ma 8 miesięcy gwarancji jeszcze, bo zakładam że nie ma applecare, a rękojmia już nie obowiązuje skoro to laptop ze szwajcarii, to myślę że możesz zacząć wołać do 4500zł, bo nikt o zdrowych zmysłach nie da za niego więcej z powyższych powodów i jego aktualnej ceny
  • Odpowiedz