Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dwa pytanka.
Mam pieniądze w dolanach na paypalu. Jest jakiś sposób, by je wypłacić na revoluta? W głowie mam pomysł, żeby kupić cokolwiek za wartość moich dolanów na PP w jakimś większym zagranicznym sklepie, lecz przedtem podpiąć kartę revoluta do paypala. Zrobić zakup z karty revolut. Wtedy sklep powinien pobrać hajs z paypala za pomocą revoluta. Po całej operacji anulować zakup i zrobić chargeback.

Przejdzie to?

I drugie. Idzie jakoś przetransferować pieniądze z WebMoney na Paypal/Revolut, żeby nie ponieść jakiś horrendalnych kosztów?

#paypal #webmoney #revolut #banki #pytaniedoeksperta
  • 15
W głowie mam pomysł, żeby kupić cokolwiek za wartość moich dolanów na PP w jakimś większym zagranicznym sklepie, lecz przedtem podpiąć kartę revoluta do paypala. Zrobić zakup z karty revolut. Wtedy sklep powinien pobrać hajs z paypala za pomocą revoluta. Po całej operacji anulować zakup i zrobić chargeback.


@fearless10: Jaki jest cel tej kombinacji? Trochę nie rozumiem. Zwrot przecież wróci na kartę, z której była wykonana transakcja.
No i nie wiem
@ms93 jeszcze raz i powoli.
Mam pieniądze w dolarach na paypalu, a chcę je na revolucie. Nie da się ich tak przetransferować, więc kupuję coś na Amazonie na przykład za pomocą karty revolut PODPIĘTEJ do Paypala. Wtedy Revolut zabiera pieniądze z Paypala do siebie i płaci w Amazonie. I teoretycznie pieniądze powinny wrócić na Revoluta po chargebacku, a nie na paypala. Chcę po prostu pieniądze na revolucie 1:1 zamiast na paypalu. Ot
Wtedy Revolut zabiera pieniądze z Paypala do siebie


@fearless10: Przecież to tak nie działa.
Podpinając kartę do PayPala to PayPal pobiera pieniądze z tej karty i przekazuje dalej, nie na odwrót.

Poczytaj jeszcze co to chargeback, bo zdecydowanie mylisz pojęcia.
@fearless10 Skończy się tak że zapłata pójdzie z salda PayPal... ale po anulowaniu też tam wróci a na karcie nawet nie będzie transakcji.
Chyba że nią zapłacisz ale wtedy to wgl nie zadziała, tylko normalnie z Revolut ściągnie
@fearless10 Nie ma jakieś super metody. Najlepiej jakbyś był w stanie gdzieś wpłacić pieniądze PayPalem i wypłacić przelewem. Ale nie przychodzi mi do głowy żadna usługa. Niemniej częsty problem więc poszukaj pod #revolut czy ktoś znalazł dobre rozwiązanie