Wpis z mikrobloga

Paris-Brest w formie ptysiów dla wygodniejszego jedzenia i serwowania.

Korzystałam z przepisu Bruno Albouze ale zredukowałam ilość cukru w kremie o 40g i dodałam odrobinę esencji waniliowej.

https://youtu.be/yeKXoxPwdL4

Pasta pralinowa (którą musicie wykonać na początku) ma wiele zastosowań - można dodać do sera w serniku, można połączyć z mascarpone by przełożyć tym tort, jest świetną bazą do domowej „nutelli”, do domowego nougatu (omnomnom).

Dlaczego nie wieniec? Bo ptysie są bardziej „podzielne”, szczególnie że chcę je zabrać także do pracy.


#gotujzwykopem #gotujzhannah #gotujzmikroblogiem
H.....a - Paris-Brest w formie ptysiów dla wygodniejszego jedzenia i serwowania.

Kor...

źródło: comment_toeD3hyooIMipIQ4KOT5nEjoxC7v4cHM.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Wszystko super! Tylko ta wielkość, skoro 2 ptysie mieszczą się na palecie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, czy chcę widzieć twój piekarnik. ()
  • Odpowiedz
@Hannahalla no ja się popłaczę zaraz, najpierw mnie omija obiad od jakiegoś różowego, za pomoc z kompem, a teraz Ty mi proponujesz te wspaniałe ciastka i wszystko nic to, bo nie jestem z wawy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zostaje mi ino wungiel i rozgoryczenie. Serio jestem dziś jakiś rozgoryczony
  • Odpowiedz
@Hannahalla:
Wyobrażam sobie mój związek z Hannahalą, ja bym wracal z tyrki #!$%@?łbym się przed kompałką, w tym momencie wjeżdża obiad na stół taki 10/10 z własnego wyrobu kompocikiem, kubek własnoręcznie wytoczony na kole gliniarskim i pomalowany, w nim własnej roboty kompot ze śliwek wedle prastarej receptury babci hannahali, która robiła go jak jej dziadek wracał z polowania na niedźwiedzie w puszczy kampinoskiej jako ułan na koniu z szablą. Wtedy
dawid131 - @Hannahalla:
Wyobrażam sobie mój związek z Hannahalą, ja bym wracal z tyr...

źródło: comment_tdNWe36k4xDhJAIZ2MkXpp0EaZgVO6Nh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz