Wpis z mikrobloga

„Już drugiego dnia pracy przypadkowo poznałem starszego pana (w miejscu dość krępującym – w toalecie), który okazał się przedwojennym sędzią ( jednym z dwóch przedwojennych sędziów wówczas zatrudnionych, bo ktoś musiał pisać rewizje, całą prawniczą robotę), który przedstawił się i powiedział: ” Przyglądam się koledze i widzę, że kolega nie może się tutaj pozbierać w tej dziwnej sytuacji. Kolego, ja dam panu dobrą radę:” my tu jesteśmy w niewoli u małp. Niech kolega pamięta, małpa może pana pobić, zabić, naubliżać. Małpa nie może pana obrazić”. Jak pan będzie to pamiętał, to jakoś pan to przetrzyma. Rada sędziego Łukaszkiewcza kontynuował Mecenas Olszewski, przydała mi się jeszcze na wiele, wiele lat później. I prawdę powiedziawszy mogłem bez specjalnego zagrożenia jakąś aberracją psychiczną i występować przez 30 parę lat mogłem przed sądami PRL, pamiętając cały czas tej złotej zasadzie sędziego Łukaszkiewicza”.

ŚP. MECENAS JAN OLSZEWSKI 1930 -2019

#polska #olszewski #janolszewski #prawo #historia #premier #3rp #4konserwy #polityka
MagicPiano222 - „Już drugiego dnia pracy przypadkowo poznałem starszego pana (w miejs...

źródło: comment_SWPNixwd4sj7ZsA8amU7rcLrk3s3dKkj.jpg

Pobierz
  • 3