Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś się kiedyś zastanawiał się nad przeniesieniem numeru do OTVARTA to ODRADZAM z kilku powodów:

1) Mapa zasięgu jest mocno poglądowa i "nie możemy zagwarantować zasięgu" przez co na mapce niby mam LTE a prawda taka że nie mam nawet jednej kreski, zasięg długo łapie lub jest po prostu "brak sieci"
2) Działa na nadajnikach plusa i nie korzysta z innych operatorów
3) Infolinia - "Mapa ma charakter poglądowy i nic nie zrobimy z zasięgiem, może pan zrezygnować"
4) W budynkach tragedia

Wg mnie fakt że jest to wirtualny operator tylko to pogrąża i pewnie niski piorytet mają jego karty.

Telefon używany na śląsku i tam gdzie #play mial zasięg to otvarta go nie ma.

#plus #play #orange #tmobile #otvarta #internet #siecikomorkowe #zalesie
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bi-tek: Otvarta nie ma własnego zasięgu.

1) mapa zasięgu KAŻDEGO operatora ma charakter poglądowy. Ba, jednego dnia możesz mieć LTE ponad 100 Mbps, a drugiego nie móc w ogóle korzystać.
Zgodnie ze stanowiskiem UKE, jest to prawidłowe. Operatorzy komórkowi to operatorzy mobilni. Świadczą usługi w całej Polsce, ale bez jakiejkolwiek gwarancji działania w określonym miejscu. Jeśli nie działa Ci sieć w miejscu a), uke doradzi zmianę sieci lub korzystanie w innym miejscu.

2) tak jak każdy operator z wyj. Play. Play korzysta z zasięgu innych operatorów, tylko dlatego, że ma słabszy zasięg od pozostałych, choć obecnie głównie dotyczy to 2g, 3g ma niewiele mniejszy, a lte porównywalny jeśli
  • Odpowiedz
@Clear:

mapa zasięgu KAŻDEGO operatora ma charakter poglądowy. Ba, jednego dnia możesz mieć LTE ponad 100 Mbps, a drugiego nie móc w ogóle korzystać.


Takie skrajności rzadko występują w naturze. Ogólnie taka mapka to nie powinna w ogóle być dostępna w takim razie bo po co? Myślałem że skoro jest LTE to ogólnie z zasięgiem problemu nie bedzie, myliłem się pisze na tel często "brak sieci", nie oczekiwałem 100Mb/s tylko że bedzie to się łączyło i meseenger te kilka kb prześle w skończonym
  • Odpowiedz
@profek412: na telepatii i foliarstwie. A tak serio to w 2019 nie mieć zasięgu w mieście? Problemy z LTE ba z jakimkolwiek zasięgiem, miałem karty też z orange i tmobile i nie było takiego syfu jak z plusem.
  • Odpowiedz