Wpis z mikrobloga

Koledzy spod tagu #rower #ebike mam #pytanie
- czy jest jakaś sprawdzona alternatywa dla zestawów do konwersji od e-biker?
Sprawdzam, i setup ze zwykłym silnikiem w kole i nieco większą baterią to koszt ok. 4k zł ze wszystkim. Miałem okazję się przejechać i jestem pod wrażeniem płynności działania i jakości wykonania. Czy jest jakaś sensowna, sprawdzona alternatywa takiego zestawu do pełnej konwersji? Jakiś gearbest może?
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Matiw91: zamów części na nexun. Wejdź na ich bloga i złóż wszystko sam. Mi wszystko wyszło jakoś 3k i to tylko ze względu na to, że montowałem olbrzymią baterię (100km+ zasięgu)
  • Odpowiedz
@mmichal Widziałem ten film klawitera, on też mnie trochę zainspirował do tej przekładki. Ale on właśnie zakłada zestaw, o który ja pytam, od e-biker. Innych zestawów u niego nie widziałem. Samą przekładkę dobrze pokazał, na pewno skorzystam.
@wisnia6666 Nexun - ok, o takie coś chodziło. Postaram się coś poskładać, myślę, że ich support też mi coś w razie czego podpowie. Dzięki!
  • Odpowiedz
  • 1
@Matiw91 ja wziąłem robiłem swojego ebika razem z chłopakami z evbike.pro możesz spróbować się z nimi skontaktować. Czego potrzebujesz dokładniej?
  • Odpowiedz
@m_pom Przymierzam się w tym sezonie do założenia napędów do dwóch rowerów - mojej mamy i taty. Oba to B-Twiny, MTB, tanie. Chciałbym zestawy dość podstawowe, w jednym nieco większy aku, w drugim nieco większy silnik, ale zupełnie rekreacyjnie.
Jeśli to wypali, to w perspektywie kolejne dwa - mój i mojej dziewczyny. Zrezygnowaliśmy jakiś czas temu z motocykli, więc w tym przypadku może coś faktycznie mocnego, ale to w następnej kolejności... (
  • Odpowiedz
@Matiw91: Uważaj z tym jaki silnik kupujesz. Wszystko co ma moc powyżej 250W mocy od razu robi z Twojego roweru moped (skuter elektryczny), na który konieczny jest dowód rejestracyjny i ubezpieczenie. I jak rozumiem, że większość ludzi wychodzi z założenia, że przecież go policja nie będzie sprawdzać, to w sytuacji jakiegokolwiek wypadku masz straszną lipę.
  • Odpowiedz