Wpis z mikrobloga

Pytanie do właścicieli #e39 w automacie. Czy ta skrzynia powinna hamować silnikiem zwalniając czy że tak powiem żeglować? Jak powinno być w tej samej sytuacji w trybie S? Co pokazuje ekonomizer z odpuszczonym gazem? Spada Wam do 0?
Mówię o sytuacji puszczenia gazu jadąc np 80 albo 50km/h.
Auta jeszcze nie ogarnąłem zupełnie więc nie wiem czy zachowanie jakie mam jest prawidłowe czy to objaw usterki.
#bmw #motoryzacja
  • 37
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Crow7422: ale co za różnica manual czy nie, wlaczasz manual na steptronicu i hamujesz silnikiem lepiej niz w manualu i jeszcze sie z przeglem męczyć nie musisz xD

@Odczuwam_Dysonans: w 5hp też adaptacje mkzna zresetować
  • Odpowiedz
@sorek: no o tyle różnica że zawsze konwerter trochę pracuje, plus przy automacie specjalnie sterownik nie dohamowuje mocno przy niższych prędkościach żeby się toczyć po mieście (chociaż w sumie w manualu też ten krokowiec się mocno otwiera), ale to fakt że redukując ręcznie na niższy bieg niż by utrzymała skrzynia powinno ładnie zwalniać ;)
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Mogę jeszcze wrzucić nowszy soft do niej i do silnika. Spróbuje jak poprawie vanosa, ogarne korekty i zmienie w niej olej. Chociaż wątpie że wiele to wniesie.

@sorek: Utrzymanie automatu jest droższe a w zamian otrzymuje gorsze osiągi, spalanie, a jak się sypnie to naprawa idzie w tysiącach. Te przepinanie w trybie manualnym osiągów nie poprawia do tego jest powolne. A konwetner i tak nie zasprzęgli auta na 100%.
  • Odpowiedz
@Crow7422: aj dobra, już nie sprowadzajmy rozmowy do dyskutowaniu nad wyższością automatu nad manualem odwrotnie ;)
Ja na przykład ogólnie lubię manuale, ale powoli marzy mi się automat do miasta. Najlepiej takie 6HP i w górę, trochę tym jeździłem i było spoko. Nie wspominając o ośmiobiegówce w f32 kumpla, dla mnie mega fajna :P
Coś za coś. Automat to leniuch, nie ma co gadać - do miasta, w korkach, bardzo wygodna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crow7422: hmm no kwestia wymagań - najlepiej tak na prawdę jakbyś miał szansę przejechać się innym autem z tą skrzynią, bo ciężko zdalnie wyrokować czy ma jakiś problem czy po prostu jej charakterystyka Ci nie odpowiada ;) mi się nią źle nie jeździło... Ale raz że z dieslami, a dwa że miałem porównanie z tą poprzednią generacją i widziałem poprawę że tak powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crow7422: ostatnio skrzynie do 530i kupiłem za £40 więc nie wiem czy taka tragedia.. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Olej wymienia w nich się raz na 150k km.. W manualu masz dwumas + sprzęgło to dużo większy koszt i zależnie od tego jak jeździsz trzeba wymieniać ciężko a robota taka sama jak przy wymianie/regeneracji konwertera.

Jakie inne koszta? Większe spalanie? Max 10%.. Za to brak sprzęgła to
  • Odpowiedz
@sorek: Nie będę rozpoczynał wojny automat vs manual, bo nie taki mam zamiar. Chciałem jedynie zapytać czy ten automat ma tak działać jak działa u mnie, czy jest uszkodzony. A odpowiedzi są różne... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przekonywać mnie z dobrodziejstwa nie trzymania wciśniętego sprzęgła w korku, w imię trzymania hamulca nie musisz bo raczej mnie nie przekonasz, a już na bank nie na przykładzie e39.
Osiągi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Crow7422: to ciagniecie jest pomijalne, skrzynia faktycznie ma mniejszą sprawność przy mniejszych prędkościach ale jak mówię, to max 10%.

Cena wynika z tego ze te skrzynie są demonizowane i to, że ludzie w RWD wolą manuale, szczególnie teraz gdy nastał okres upalania e39..

Tak czy inaczej, kupisz manuala możemy się zmierzyc 530i vs 530iA i zobaczymy czy faktycznie jest różnica ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odczuwam_Dysonans: akurad w 30d padały jak muchy, ale z tego co wiem po 2002 je poprawili.

Tak czy inaczej ja sobie montuje manetlo na kierownice ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorek: najlepszy okres dla aut w ogóle, późniejsze beemki nie są już aż tak długowieczne ;) a e39 jest jak czołg.
E34 też mi się bardzo dobrze jeździło, jest charakterne i zawias robi robotę, e28 było fajne do lansu i też spoko, chociaż trochę trąciło myszką, ale ludzie się oglądali. E60 niby też fajne, nie powiem że nie... Ale jakoś e39tki lepsze wspomnienia po sobie zostawiły :)
Żeby nie było -
  • Odpowiedz