Wpis z mikrobloga

Technicznie jak się ktoś interesuje backend też jest elegancki.


@Windows98: Ty chyba się nie interesujesz backendem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ten portal stoi na kodzie powstałym 20 lat temu i ledwo utrzymują to przy życiu. Łata na łacie, obejście obejścia. Testów nie robią, wychodzi w praniu na zywym organizmie. Nie ma tygodnia żeby coś się nie #!$%@?ło. Zaryzykowałbym że nie ma dnia ( ͡° ͜ʖ
@Wychwalany: Co ma Rest Api do architektury a tym bardziej do backendu? Mogli by sobie motylami kolorowymi nawet sygnalizować zdarzenia na kafce co to ma do rzeczy w kwestii backendu? Bo ty chyba mylisz api dla klientów z api allegro.
Nie wiem skąd masz wiedze o starym kodzie ale chłopaki z allegro chwalą się, że są technologicznie i domenowo topowym eCommerce na Polske.
@Wychwalany: XD kogo interesuje, że klient to by chciał sobie żeby ta aplikacja działała inaczej. To nie jest koncert życzeń. Chcesz to sobie zmień na inny eCommerce.
Co do 'od kiedy' to konferencje jednego z liderów widziałem pierwszy raz chyba w 2016 roku. Ale obstawiam, że zaczęli dużo wcześniej. Intensywnie co tam robią ja osobiście śledze od 2017 roku. Nie pracuje tam. Jedynie jako, że jestem też programistą to słyszy się
@Wychwalany: @Windows98: allegro już od jakiegoś czasu rozwiaja mikroserwisy tylko używają marathona (albo mesosa) który jest już trochę przestarzały, taka ciekawostka drugą firmą która robi mikroserwisy od ponad 10 lat jest onet który ma swojego clouda i swój orchestrator (zamiast kubernetesa), ale już migruje się do AWS bo jest taniej, zakładam że allegro jednak zarabia więcej i stać ich na swojego clouda albo mają tam takie bizancjum że przenieść do
@Windows98: To chyba sarkazm :)? Allegro jest tak nieintuicyjne w obsłudze, że aż woła o pomstę do nieba.. Znalezienie czegoś to jak wygranie w totka :)
Najlepsza jest płatność blikiem. Jak niepotwierdzisz tranzakcji, to potem nie masz możliwości jej ponownego przeprowadzenia (używając opery lub ff) bo nie ma okienka gdzie możesz wpisać dane :D Tylko na chromie udało mi się dokonać tego "cudu" i zapłacić :D
chłopaki z allegro chwalą się, że są technologicznie i domenowo topowym eCommerce na Polske.


@Windows98: no jak się chwalą to na pewno tak musi być ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bladykiel: A co takiego nie intuicyjnego zaobserwowałeś. Bo tego nie wymieniłeś. Ja widze na allegro: zaawansowane możliwości szukania, przyjazną strukture strony - czytelna, prosta a zarazem nie odstaje od dzisiejszych standardów. Szybkie wyszukiwanie, trafione wyniki. Z blikiem nie miałem problemu w panelu użytkownika po zakupie miałem możliwość ponownej płatności a nie raz mi wygasł kod blika zanim go wpisałem.

Ale ja obiektywnie, patrząc widze, że allegro nadąża za rynkiem technologicznym i
@Windows98: nie były to do końca mikroserwisy które znamy teraz, były to serwery aplikacyjne które mogły uruchamiać aplikację w różnej liczbie instancji i szyna danych(service discovery) która spinała te instancje tak że można było to niezależnie skalować i rozwijać