Wpis z mikrobloga

#pracbaza #holandia

Pracuje w Holandii na wózku, sezon się skończył i nie będzie pracy, przez około 3-4 tygodnie. Chciałem w tym czasie jechać do PL bo mam trochę spraw do ogarnięcia. Dostałem odmowę urlopu bo " we are out of the reachers". Czyli: nie ma roboty, nie można wziąć urlopu, bo muszę być w "stand by" gdyby komuś zachciało się mnie zaplanować na jeden dzień w tygodniu... wtf... ta sama historia co roku... Tym razem się wnerwiłem i wysłałem mejla że jestem chory. Czekam teraz na telefon, w którym będą się starali mnie przekonać, że wcale taki chory nie jestem i mógłbym przyjść do pracy na kilka godzinek bo dużo roboty jest...
Koło się zamyka...
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zesk: to wtedy z zasilku placa I wyrownuja do sredniej rocznej, Jak masz np 2000h przepracowane to wyrownaja 85% z 2000h/52 czyli dostaniesz wyrownanie do 38h pracy, trzeba tylko zglosic sie w UWV
  • Odpowiedz
Ja osobiście pracowałem przez 2 lata przez "rzekomo" najgorszą okoliczną agencję. Pracy miałem tyle, że przez kilka miesięcy miałem może 3 dni wolnego. Morał z tego taki że najwięcej zależy od Ciebie
  • Odpowiedz
@lewniesprzymierzasiezkojotem: Ja byłem przez Voorne. Do dziś zalegają mi z wypłata i urlopowym czy tam wakacyjnym około 700euro. Oczywiście dzwoniłem do oddziału w NL i tego co mnie wysyłał w PL jakieś pisma przez internet wysyłałem do jakiś agencji i nic. Już 6-8 miesięcy czekam na ten hajsik i nic.
Jak mirki macie pomysły to dajcie znać, chętnie jakoś będę interweniował jak macie coś jeszcze w zanadrzu na takie uitzenbureau
  • Odpowiedz
@lewniesprzymierzasiezkojotem: Ja tam pracuje w Jumbo i polecam jako miejsce pracy, bo nie ma patolki, a godziny pracy są spoko nawet jak sezonu nie ma. Teraz sezonu nie ma, a i tak robie po 30~h i mam te ~440netto. Nie patrz koniecznie na agencje, a miejsce pracy. Bierz te wielkie firmy typu Albert czy Jumbo. W Jumbo robie za prawie 14 euro z dodatkami, więc nie tak mało jak na
  • Odpowiedz
@zesk: ja raz pracowałem dla Otto i to było dawno, ale z czystym sumieniem mogę ich pochwalić. Dużo zależy od koordynatora, a ten który u nas ogarniał, dbał by wszystko było jak trzeba
  • Odpowiedz
@zesk: mozesz, zaloguj sie na uwv przez Digid I wypelnij wniosek, jedynie problem bedzie jakby zwolnili cie za dwa miesiace bo zmiejsza ci czas zasilku ale lepiej sie zglosic Po stracone godziny
  • Odpowiedz
Pracuje w Holandii na wózku, sezon się skończył i nie będzie pracy, przez około 3-4 tygodnie. Chciałem w tym czasie jechać do PL bo mam trochę spraw do ogarnięcia.


@zesk: Nie będą Cię ręce bolały?
  • Odpowiedz
@Noggenfogger: a ktore to jumbo? Jesli mozna wiedziec i czy to prawda ze trzeba tam zapirdalac jak beduin zeby wyrobic im norme i nie zostac zwolnionym? A i jeszcze mozesz mi napisac jak przy stawce 14 przy 30h masz 440netto
  • Odpowiedz
@Ziomek420: nie 30, a około 30 godzin. Jakos z 34-36 mysle styknie by miec te 440. A jest taka wypłata, bo sa ulgi podatkowe i dodatki od nadgodzin, czy tez jak pracujesz w godz 18:00-6:00.
Jumbo w Woerden. Nie trzeba #!$%@?.. nie pamietam kiedy ostatnio ktos poleciał przed końcem umowy za brak normy. Nie masz normy, to jobcoach stara sie Ci pomoc zebys zaczął ja robic. Najwyżej umowy Ci nie
  • Odpowiedz