Wpis z mikrobloga

Muszę powiedzieć, że zaczynam lubić LaTeXa. Przepisałem w nim zadania które podała nam nauczycielka od matematyki i muszę powiedzieć, naprawdę ładnie to wygląda, a i klepanie tego nie jest trudne. No i na pewno wygląda lepiej niż wersja od nauczycielki, która była robiona ręcznie w Wordzie. Muszę się jeszcze bardziej pobawić.

#komputery #informatyka #matematyka
supra107 - Muszę powiedzieć, że zaczynam lubić LaTeXa. Przepisałem w nim zadania któr...

źródło: comment_phnAdekzI0D0n18xCxjNQlWJ44gHyC3f.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Defined: Wiem, ale jednak w tym LaTeXie jest znacznie mniej roboty w formatowaniu, wystarczy wyklepać formułkę która jest łatwa do ogarnięcia a kompilator ułoży wszystko za ciebie, i nie trzeba się pieprzyć z formatowaniem, więc skupiasz się na klepaniu samego tekstu i danych. No ale wiadomo, nie każdy będzie się chciał tego uczyć i woli robić dokumenty w Wordzie.
  • Odpowiedz
@Defined: @supra107: Jeśli ktoś do tekstów matematycznych poleca worda zamiast LaTeXa to g---o się zna na temacie.
LaTeX ma wyższy próg wejścia ale po opanowaniu podstaw kładzie inne edytory tekstu na łopatki jeśli mówimy o tekście zawierającym jakikolwiek zapis matematyczny
  • Odpowiedz
@tasiu84: @Defined: Właśnie w LaTeXie fajniej mi się klepie te formułki matematyczne, bo nie ma pieprzenia się z tymi segmentami w trybie graficznym, tylko pisze się odpowiedni ciąg znaków i gotowe. Np. taki wzór:

$\sqrt{\frac{\sqrt{a^y_z}}{\sqrt{b^z_y}}}$
Po opanowaniu LaTeXa łatwo się pisze, a w Wordzie trzeba było by się bawić we wstawianie najróżniejszych elementów, i zajęłoby to mnóstwo czasu, w porównaniu do LaTeXa.
  • Odpowiedz