Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem #!$%@?. Miałem zamiar tak jak ci słynni youtubowi podróżnicy pojechać autostopem, na początku do Grecji. Chciałem przeżyć przygodę i spakowałem się i wyruszyłem z Łodzi - najpierw mpk na wylotówkę, tam łapałem stopa w zimnie koło szpitala Matki Polki i trwało do ponad 2 godziny. I udało się. Chciałem kierować się na południe Europy, a gościu jechał do Wrocławia więc wyrzucił mnie za Rzgowem i tam łapałem stopa stojąc kolejne 2 godziny, aż przemarzłem i zaczęło się robić ciemno więc poszedłem w stronę Rzgowa, złapałem autobus i wróciłem do domu. Teraz pije piwo i załamka mocno. Nie wiem jak ci wszyscy autostopowicze łapią te stopy u mnie nikt się nie chce zatrzymać. Miało być spełnienie marzeń i wielka podróż, a tak naprawę przejechałem kilka kilometrów. #autostop #zalesie #podroze

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 87
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak na pierwszy raz to i tak dobrze, ważne że spróbowałeś,
Poczekaj sobie na wiosnę/lato i uderzaj, weź ze sobą namiot, rozplanuj dobrze trasę jaką chcesz się poruszać i pamiętaj że Twoje miejsca w których łapiesz stopy musza być dobrymi punktami logicznymi tzn. Żeby osobówka jak i tir mogły się zatrzymać wtedy pójdzie łatwiej ;-) powodzenia
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: popytaj wśród znajomych, może ktoś będzie chętny na takiego tripa. A jak nie to poszukaj na necie, na fejsbuku jest pełno grup, choćby Autostopowicze czyli my. I nie teraz, tylko w kwietniu, jak się zrobi cieplej, żebyś mógł w nocy przekimać w namiocie. Nie do Grecji, tylko gdzieś bliżej, może do Chorwacji albo Albanii? Za szybko się poddałeś, ale może to i lepiej, bo mam wrażenie, że nie przeżyłbyś tej
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Pamiętam swój pierwszy autostop 5 lat temu, łapałem do sąsiedniego miasta jakieś 30 km od mojego miasta i to było najgorsze łapanie w moim życiu, zimno deszcz i nikt nie staję, ale nie poddałem się i dwa miesiące temu wróciłem z dwu miesięcznego tripu do Iranu ( ͡° ͜ʖ ͡°) także nie poddawaj się i zacznij na początek po Polsce i w lecie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: jak nie masz żadnego doświadczenia że stopem to nie leć w podróż w złych warunkach. Zrobisz mnóstwo błędów, będziesz stał w złych miejscach, wybierał złe trasy, itp. Dopóki nie nauczysz się autostopowego "obycia", nie zawsze będziesz łapal szybko, a wiadomo, lepiej stać jak jest ciepło i przyjemnie niż jak pizga chłodem i wali deszcz. Do tego kierowcy chętniej się zatrzymują jak widzą gościa w t-shirtcie, z widoczna twarzą, niż w
  • Odpowiedz
xd
ziomek, czy ty chciałes do grecji w jeden dzień dojechać? Jak jedziesz stopem to masz w głowie, że możesz stać kilka minut albo kilka godzin, masz w głowie, że możesz spać na dworze i jesteś na to przygotowany. To samo z jedzeniem. Teraz jest kiepska pora na stopowanie u nas z namiotem, zimno i krótki dzień jeszcze. Na majówkę jest pełno wyścigów autostopowych, wybierz się w którymś, znajdź se parę, będzie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: życie kontra wyobrażenia ...
Ci uśmiechnięci podróżnicy marzną i głodują nie raz i to nie jest miłe tak jak się wydaje z ich opowieści na filmikach .
A ty widać chciałeś przeżyć tylko i wyłącznie te dobrą cześć przygody
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Poza tym, wiele osób w tym ja nie bierze ludzi na stopa, bo jest to po prostu niebezpieczne. I to nawet nie chodzi o to, że możesz wziąć kogoś #!$%@?, ale jak będziesz mieć wypadek i ta osoba ucierpi, a udowodni, że przyczyniłeś się do tego wypadku, na przykład nieuwagą, to ta osoba może Cię skarżyć o rentę, zadośćuczynienie z tytułu utraty zdrowia itd.
  • Odpowiedz