Wpis z mikrobloga

Zapalenie trzustki - narazie nie znam przyczyny :( narazie jestem na głodówce, nawadnianiu i podawaniu leków przeciwbólowych
@JustMightBe: miałem w dzieciństwie już OZT (ostre zapalenie trzustki) i wydawało mi się, że wtedy mnie bardziej bolało - może wzrósł mi próg bólu czy coś. Z innych objawów to promieniowanie bólu brzucha do pleców i mdłości. Mam za to teraz dużo czasu na mirko ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dzięki wszystkim za słowa wsparcia
symaaa - @JustMightBe: miałem w dzieciństwie już OZT (ostre zapalenie trzustki) i wyd...

źródło: comment_be8vAzS1LAsObjgKWaQjRDJa00s6KsK6.jpg

Pobierz
@symaaa: ooo Stary to nie są przelewki. Ja miałem zapalenie woreczka żółciowego (kolka, nie dało się farmakologicznie usunąć kamieni) i musieli mi go wyciąć. Ale jeśli dalej by to się powtarzało i doszło do trzustki to szanse na przeżycie ok 50%.
Czy miałeś cholerne nie do zniesienia bóle?
@Zuler: Najpierw ból brzucha, ale nie brzucha tam na dole, ale na wysokości mostka. Ból był przez chwilę dłuższą. Zlałem. Po roku około kolejny atak, tym razem zajebiście mocny. Cała noc w męczarniach. Miesiąc później kolejny, hospitalizacja. Okazało się po usg, że są kamienie. Dieta i oczekiwanie na wycięcie.
Oczywiście duży skrót tego. Głównie z badań to usg, ale chirurg wolał sprawdzić żołądek jeszcze, więc gastroskopia. No i po wycięciu chirurg