Wpis z mikrobloga

#pytanie #motoryzacja

Cześć Mirki, pracuję nad artykułem/ poradnikiem na temat zmian cen opon na przestrzeni roku. Od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 zbierałem ceny dla 3000 najpopularniejszych opon letnich, zimowych i całorocznych (po 1000 każdego sezonu). Chciałbym się podzielić z wami informacją, kiedy opony w ciągu roku są najtańsze a kiedy najdroższe.

Jaką formę wg was powinna mieć taka prezentacja? Rozumiem że wykresy, ale co miałyby pokazywać? Jakie podziały wziąć pod uwagę (sezon, producent, rozmiar czy może ogólnie)? Co by was interesowało?
  • 20
  • Odpowiedz
@farmer111: No mam dane, tysiące danych i teraz muszę to jakoś obrobić i pokazać. Sam jestem ciekawy czy popularne rozmiary będą bardziej podatne na różnice cen czy mniej niż rozmiary rzadziej wybierane.
  • Odpowiedz
Planuje taki podział:
- średnia cena 1000 najpopularniejszych opon letnich (wszystkich, ogólnie) wg. miesięcy
- średnia cena 500 najpopularniejszych opon letnich (danej klasy np. premium) wg. miesięcy
- średnia cena 500 najpopularniejszych opon letnich (topowych rozmiarów) wg. miesięcy
- średnia cena 100 najpopularniejszych opon letnich (w przedziałach cenowych np. 100-200, 200-300, 300-500) wg. miesięcy
- średnia cena nowości rynkowych na sezon letni od momentu pojawienia się na rynku wg miesięcy
- w
  • Odpowiedz
@adnim: pomyślałem że "#!$%@? pokaże, temat umrze za dwa dni" ale popatrzyłem na moją notkę o Tobie (żeś z wulkanisty ;)) i pomyślałem "o, to będzie ciekawe!" :D
  • Odpowiedz
Zawolam wszystkich komentujacych jak tylko skończę, czyli jutro lub w środę. Nie może być lipy a trochę pracy jest.
  • Odpowiedz
@MacAron: Gdzieś tam w TOP 1000 się znalazł pewnie, ale zestawienie będzie dotyczyło opon letnich (ogólnie) + najpop. modele, producenci, produkty i rozmiary.
  • Odpowiedz