Wpis z mikrobloga

Czy jest w ogóle możliwość, i ile musiałbym zainwestować, żeby zautomatyzować proces produkcji takiego skórzanego etui na kluczyki? Zna się ktoś na tym? Ewentualnie jakiego rodzaju firm pytać? Są jakieś skórzane szwalnie? #leatherworking #rekodzielo #majsterkowanie #biznes #pomyslnabiznes #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #rzemioslo
Pobierz
źródło: comment_KFFeWxfQrsk6DDyv3fRMMqVMJth9b4O5.jpg
  • 20
@art212: Szukaj "Maszyny do wytłaczania skór".
Szycie wytłoczek może da się ogarnąć robotem, ale trzeba by wydać od kilkuset tysiaków - do kilku milionów na projekt R&D tworzenia odpowiedniego narzędzia (chwytaka) dla robota.
@xXx_perun_xXx przy tym akurat jest dużo dlubania bo kluczyki są małe. Zobacz kumplu na necie kluczyki do bmw i8. Czy zrobiłbys mi takie skórzane "covery" z takimi przetłoczeniami za 30 zł w hurcie?
@art212: patrząc na ilość roboty i brak uniwersalności to cena bliżej 100 niż 50 by oscylowała ;)

skórę trzeba wyciąć, zmoczyć, nałożyć na kopyto, zszyć, wysuszyć, pomalować

za 30 złote to się materiały nie zwrócą ;)
@xXx_perun_xXx materiał mój, dam Ci formę, bez malowania, samo szycie. Myślę nad rozkładanym etui - jak pokrowiec na okulary a całość byłaby zasuwana na mały suwak... Co Ty na to?
materiał mój, dam Ci formę, bez malowania, samo szycie. Myślę nad rozkładanym etui - jak pokrowiec na okulary a całość byłaby zasuwana na mały suwak... Co Ty na to?


@art212: no z tym suwakiem to kiepski pomysł :)

jak już to jedyne co by mogło tam pasować to napa, jakaś klamerka coś w tym stylu.

pomyśleć zawsze można - ustalić co konkretnie chcesz dostać i można podziałać
@xXx_perun_xXx myślę że napa po jakimś czasie użytkowania zniekształci całą formę, sam nie wiem. Ok zapisuję sobie Twoj nick i jak coś to się odezwę. Masz coś czymś możesz się pochwalić?