Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #zwierzaczki

Skrzypionka zbożowa po ukąszeniu przez pasożytniczą osę, która składa jaja wewnątrz skrzypionki. Jaja wylęgają się w larwie i zaczynają żerować na chrząszczu, gdy ten jeszcze żyje.

Następnie osiągają takie rozmiary, że przestają mieścić się w ciele robaka, który wybucha, a stworzenia wychodzą na powierzchnię.

masakra ( ͡° ʖ̯ ͡°)
angela09 - #ciekawostki #zwierzaczki

Skrzypionka zbożowa po ukąszeniu przez pasoży...

źródło: comment_PTPXejfKYWnMTlLBA21Z2v4YlYRuAbWi.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • 0
@mnich88 nic byś nie zauwazył, bo skrzypionka jest mała. Coś koło 6-7 mm długości, więc się trzeba dobrze przypatrzeć. To zdjęcie jest w sporym powiększeniu i przez to tak przerażająco wygląda.
  • Odpowiedz
działają dokładnie tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@medykydem: No, szczególnie to składanie jaj w żywicielu, który następnie jest spożywany przez ich larwy, które po przepoczwarzeniu stają się dojrzałymi politykami.

Jak ktoś jest #!$%@? na tym punkcie to wszystko będzie pasowało. Jutro zapowiadają ładną pogodę? To jak politycy i ich wyborcze obietnice! Kanapka upadła na ziemię? Niczym Polska gospodarka przez polityków! Dziura w skarpecie? Jak polski budżet
  • Odpowiedz
@Elaviart: ja nigdy nie wrzucam polityki, teraz tylko tak zarzuciłem półżartem, choć nigdy tego nie robię. Zobacz moje wpisy ;) wyluzuj ( ͡° ͜ʖ ͡°) opanuj się tam trochę, bo Cię ponosi strasznie ;)
  • Odpowiedz
Znalazłem trochę inny opis do tego zdjęcia:

Larwa pokrywa swoje ciało płynną wydzieliną w której pływają odchody larwy. Zawarte w odchodach substancje obronne przedostają się do płynnej otoczki tworząc chemiczną ochronę przed atakiem drapieżnika.

I co, kto ma rację?


@radziuxd: prawda leży pośrodku, na zdjęciu OPa znajduje się dokładnie jeden pasożyt (ten jasny robak), reszta to istotnie własne gówno skrzypionki.
  • Odpowiedz