Wpis z mikrobloga

Mireczki, jestem w IT od dawna (90% Front End, 10% back-end), ale cannot into devops, chcę się przenieść z #linuxpl z jedną stroną WP (~5k uu/dzień) + mieć możliwość dostawienia kiedyś może dodatkowych WP / stron statycznych. No i ciągnie mnie jednak najbardziej w kierunku VPS (np. najtańsza wersja od OVH), i tutaj moje pytanie, jak kupię takiego VPSa to jest to całkowity golas, czyli terminal na linuksie i łączenie się po ssh? WSZYSTKO trzeba robić samodzielnie? Umiem sobie postawić apache/mysql, Linuxa też znam całkiem dobrze, ale cpanel i resztę gówna zawsze miałem w ramach hostingu i zastanawiam się czy iść w to? Bo brzmi trochę kiepsko pod takim względem, że żeby to fajnie działało to pewnie trzeba wyebać tam np. nginxa i tak naprawdę utrzymywać wszystko, poza samym WP to apdejtowanie samego serwera, mysqla, migracje, ogarnianie keszu, backupów itd. itp.? Brzmi jak od #!$%@? roboty więcej plus potencjał na wywalenie wszystkiego w kosmos jest ogromny (nic nie stoi na przeszkodzie, że sam sobie wywalę backupy np. przez nieuwagę). Dobrze myślę? Z drugiej strony chciałbym się nauczyć trochę devopsowania a chyba nie ma lepszej opcji od VPSa? #ovh #hosting #hostingwww #webdev #devops #wordpress
  • 17
@Silvestre_Cucumeris: Większość popularnych VPSów ma wiadro jakichś dziwnych interfejsów przez WWW, którymi można skonfigurować z grubsza cokolwiek i paroma kliknięciami postawić popularne usługi, inaczej 3/4 klientów od Wordpressa by im wypowiedziało umowę ;) I już nie przesadzaj z tym potencjałem do wywalenia wszystkiego w kosmos, udaje Ci się jakoś obsłużyć własny komputer bez utraty danych raz na miesiąc?
@kyaroru: z jednej strony super, z drugiej co to za roznica w takim razie czy mam hosting czy vps, skoro przy vpsie i tak wszystko bede w takim razie walil przez cpanel :) Chyba tylko taka, ze musze recznie dziada aktualizowac :/ Sprawdzilem backupy OVH i coraz mniej z tego nie rozumiem, VPS SSD 10 zl miesiecznie, automatyczny backup 40 zl miesiecznie, troche dziwna cena za backup. Zastanawiam sie tez czy
@Ian: Cześć! Kod WYKOP działa tylko przy pierwszej płatności. Na stałe jest jedynie promocja przy płatności na rok, gdzie płaci się jedynie za 10 miesięcy. Z racji, że nie jesteśmy vatowcami to kwota netto = brutto.
@sohost: cześć. a kolejny rok? bez zniżki tak? bo ja i tak zawsze biorę hosting na rok lub więcej, nie bawię się w jakieś miesięczne opłaty
@sohost: dzieki, jak mi się skończy okres w linuxpl to rozważę przenosiny. A mógłbyś jeszcze proszę napisać co daje Node.js, np. czy mając strony na wordpressie to jest w ogóle do czegoś potrzebne?