Wpis z mikrobloga

Mirki, ma ktoś z was Renault Scenic II? Jeśli użytkujecie taki samochód co się psuło i czy generalnie warto go kupić? Wiem, że diesle są generalnie słabe i mocno popsuły opinię temu modelowi, ale mnie interesuje tylko benzyna 2.0 (model poliftowy, jak na pic rel). W internecie zdania są podzielone i już sam nie wiem co myśleć. Ludzie generalnie narzekają na słabe zawieszenie i usterki elektroniki. Z drugiej strony do 15 tys. można kupić dobrze wyposażony i prawdopodobnie zadbany egzemplarz z końca produkcji

#renault #scenic #motoryzacja #pytanie #kiciochpyta #cokupic
badziebadla - Mirki, ma ktoś z was Renault Scenic II? Jeśli użytkujecie taki samochód...

źródło: comment_6DKeKe23wLP2HMlBW3PwGvDApeCwA8Cz.jpg

Pobierz
  • 22
Wiem, że diesle są generalnie słabe i mocno popsuły opinię temu modelowi

@badziebadla: Montowano w nim również 2.0 dCi od Nissana, który jest jednym z najlepszych (jeśli nie najlepszym) dieslem tamtej dekady, jeśli chodzi o auta osobowe. Chociaż fakt, główną część puli diesli w Sceniku stanowią 1.5 i 1.9, które wtedy sypały się na potęgę, zresztą 1.9 później wyleciał z produkcji na rzecz ww. 2.0.
@badziebadla: > prawdopodobnie zadbany egzemplarz
czy jest zadbany czy nie, to będziesz widział oglądając konkretne modele. Te benzynioki całkiem dobrze sobie radzą, natomiast kiedyś, służbowo woziłem się renault megane chyba 2006 czy 2007, i elektronikę trzeba było robić stosunkowo często (czyli raz na kilka miesięcy), natomiast silnik ni #!$%@? nie do zarżnięcia.
Ogólnie nie jest to zły wybór, ale trzeba dbać i robić wszystko na czas!
Mój ojciec ma takiego. Benzyna 1.6. Po pierwsze xD wyłączał mu się wyświetlacz, w sensie cały front. Zawieszenie szybko poszło. Teraz ma problem z odpalaniem, mimo nowego akumulatora ucieka mu prąd.
Co do plusów to chyba jeden z bardziej wygodnych samochodów, dużo schowków, itd. Generalnie nie polecam
@badziebadla bardzo fajny samochod.
Diesle 2,0 to zajebiste motory, wbrew pozorom 1,9 tez jest fajny,tylko wymaga wiekszej dbalosci( no i olej wymieniamy co 10k km,a nie 30)

Benzyna tez spoko. Jak znajdziesz zadbany egzemplarz- nic,tylko brac. Bardzo fajny typ aut,ktorych juz nie robia...
@badziebadla: Mam przedlifta już 5 lat. Tylko, że 1.6 w benzynie +LPG. Zrobiliśmy ok 120 tyś km i z usterek to tylko nieszczęsny wyświetlacz (naprawa dosyć tania i można powiedzieć błyskawiczna - dla ciekawskich - tak można jeździć bez licznika), oraz czujnik poziomu oleju. Przy wymianie rozrządu trzeba pamiętać o kole zmiennych faz rozrządu - nowe oryginalne jest dosyć drogie. No i przy ok 270 tyś km zaczęło się ślizgać sprzęgło
@badziebadla: miałem megane z 1.6 (115KM) silnik do demonów prędkości nie należał i sam w sobie nie sprawiał problemu.. Szczerze mówiąc co chwilę coś się psuło: podnośnik szyb, przerwany kierunkowskaz, piszczący wentylator nadmuchu, otwieranie klaply bagażnika, czujnik położenia wałka, 2x odmówił posłuszeństwa i nie chciał odpalić (rozusznik, popalone kable) - po kilku latach usterek miałem w bagażniku zestaw narzędzi bo strach wyjechać gdzieś dalej.
Chyba, że jesteś urodzony po dobrą gwiazdą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: wiem skąd niskie ceny ale chciałem się dowiedzieć czy ten model idzie na złej opinii francuzów (wszystkie są tańsze niż np. VW czy Toyoty) czy sam w sobie jest słaby
@ziemniora: to mnie zaskoczyłeś, o tym nie słyszałem, ale problem faktycznie jest
@Pangia: no wiem właśnie, ale diesle mnie nie interesują :D
@daj_mi_na_jeansy: tak, wiem że się okaże przy oględzinach, ale myślę że większa jest szansa na
@badziebadla: zeszłego lata w mojej okolicy była plaga spalonych meganek (chyba z 5) i scenikow, tez kilka poszło. W tym 1 kupiony kilka dni wczesniej pewnie u handlarza, no a wiadomo jak z takimi autami może być ()
Montowano w nim również 2.0 dCi od Nissana


@Pangia: Co za bzdura. 2.0dCI jest Reno i Nissan je wkładał u siebie. To nie jest silnik Nissana. Co do opini że to jeden z lepszych diesli to masz zdecydowanie rację.