Wpis z mikrobloga

Miał ktoś tak że pad zaczyna wariacje typu
- przesuniesz gałką lewo/prawo a ona leci cały czas aż do samej krawędzi
-przyciski zacinają się, ale nie fizycznie tylko jakby systemowo
-sporadycznie nie działa nic
-czasem potrafi nawet wyłączyć pada
Dzieje się to losowo, ciężko określić w jakich dokładnie warunkach, przede wszystkim na jednym padzie. Myślałem że ten pad się zepsuł i miałem go odsyłać, ale zauważyłem że powoli zaczyna się dziać też z drugim i już sam nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) może jakiś moduł np od bluetooth pada w konsoli? :| #ps4 #konsole
  • 18
@XNiemcu: wygląda mi to jakby na tym samym kanale wifi/bluetooth (nie wiem niestety w jakiej technologii się łączą pady PS4) działało jakieś inne urządzenie. Miałem takie objawy z klawiaturą na Bluetooth kiedy kolega w tym samym pokoju używał słuchawek ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Xboxie jest znany problem z nakładającymi się kanałami WiFi i objawy są identyczne jak piszesz.
@Jedrek313
@Mu_H spróbuję trochę pograć z kablem i zobaczę jak będzie. Z drugiej strony nie mam na tyle kabla żeby móc podłączyć do konsoli i grać więc orientujecie się może czy można ładować pada np poprzez ładowarkę do telefonu?
@EpicElion ale to nie tylko analog świruje, tylko praktycznie wszystkie przyciski w padzie. Gdyby sprawa dotyczyła tylko tego to nawet nie zawracał bym Wam głowy tym postem.
czy można ładować pada np poprzez ładowarkę do telefonu?


@XNiemcu: ja ładuję wyłącznie ładowarką Blitzwolf i zwykłym kabelkiem do telefonu, powiem więcej - nigdy nie użyłem nawet oryginalnego kabla, mam go dalej w folii, bo jest za krótki
@Pulton
@Jedrek313
@Mu_H
@EpicElion pograłem wczoraj dosyć sporo i mam parę spostrzeżeń:
-grałem około godzinę czasu innym padem i prócz malych sporadycznych "lagów" które są raczej spowodowane dyskiem nic nie było.
-drugą godzinę grałem tym padem który świruje na kablu i nie stwierdziłem żadnych problemów
Przez resztę czasu grałem na przemian przez BT i jak się pojawiały problemy to zmieniałem na kabel i chyba wszystko ustawało. Na koniec włączyłem Netflixa i oglądałem
@XNiemcu: problem zaczął się odkąd podpiąłem dysk zewnętrzny, także nie wiem czy to nie jest jakoś powiązane.. Ale też kupiłem w neonecie pada v2 i ten działa zajebiście, także sam nie wiem
@Pulton
@Jedrek313
@Mu_H
@EpicElion
@Mariusz_Drugi Dzięki Mireczki za pomoc, spostrzeżenia i przede wszystkim
@Aoky który nakierował na rozwiązanie. Podpiąłem jakiś czas temu kieszeń z dyskiem zewnętrznym bo wiecznie brakowało mi pamięci i nawet nie spodziewałem się że to może się gryźć z konsolą. Wygląda na to że odpięcie dysku rozwiązało problem bo używam już od dłuższego czasu pada który wariował i problem nie powrócił ))¯_(ツ)_/¯