Wpis z mikrobloga

@sebastian-ka-735: normalne, ze na tej diecie podnosi sie cholesterol, zwlaszcza jesli jesz tłusto, a nie tylko chude mięśnie aka steki. ale czy na dłuższą metę spadnie - sama jestem ciekawa. szkoda, ze nie masz wynikow sprzed diety.
jak robilam te diete w wersji ketogenicznej diety paleolitycznej, to mialam zalecone takie badania do zrobienia i to dosc szybko (nie pamietam, moze po 2-3 tygodniach diety)

Laboratory parameters
Complete blood count
Creatinine
Carbamid
  • Odpowiedz
@sebastian-ka-735: Kolega na A nie ma racji. Liczy sie stosunek TG/LDL (im nizszy tym lepiej), ponieważ to LDL dostarcza WKT i Chol do komórek organizmu. Dave Feldman opisywał eksperyment z dieta mięsną a poziomem TG-sprawdź sobie. Przeprowadził za moją radą eksperyment z serami: żółtym i białym oraz wpływie na poziom TG. ;)

https://cholesterolcode.com/added-sugar-experiment-2-the-paul-mason-edition/
NooB1980 - @sebastian-ka-735: Kolega na A nie ma racji. Liczy sie stosunek TG/LDL (im...

źródło: comment_g6FoOYMYMMnhadZSkbVUAkBSQwN3pjeY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Liczy sie stosunek TG/LDL (im nizszy tym lepiej), ponieważ to LDL dostarcza WKT i Chol do komórek organizmu.


@NooB1980: Tak, tylko, że ze względu na brak ogólnego dostępu do badań cząsteczkowych LDL nie sposób jest wyciągnąć żadnych naprawdę konkretnych wniosków z lipidogramu, a to obecnie "najdokładniejszy" test jaki można w Polsce zrobić.
Wysoki poziom LDL-C od dawna jest kojarzony ze zwiększonym ryzykiem chorób serca. Przeprowadzono badania stosunku TG/HDL i jego dokładności
  • Odpowiedz
Nie nie jest, to propaganda antynaukowa, bolszewicka, wysokoweglowodanowa.


@NooB1980: wiem o tym.

Nie jest aktywną formą cholesterolu w ludzkim organizmie!!!


@NooB1980: jak sama nazwa mówi, to ester cholesterolu, wystarczy wygooglować definicję i wiadomo, że jest bezposrednio powiązany z budową cholesterolu i jego produkcją.

In plasma and in the high-density lipoproteins (HDL) in particular, cholesterol esters are synthesised largely by transfer of fatty acids to cholesterol


Nie wiem o czym tu
  • Odpowiedz