Wpis z mikrobloga

  • 135
"Nie jesteśmy bohaterami, czujemy się bardzo szczęśliwi i gotowi na jej odejście do Nieba – odpowiadają Irena i Maciej – rodzice, którzy na porodówkę jechali z kompletem ubranek do trumny"

#!$%@? ale się #!$%@?łem, jak bardzo cierpi takie dziecko? Ktoś z tagu #medycyna mógłby się wypowiedzieć? #bekazkatoli
clsnm - "Nie jesteśmy bohaterami, czujemy się bardzo szczęśliwi i gotowi na jej odejś...

źródło: comment_rD20Ae29kIRdiiEqL7nKBCkbGbO0ojSD.jpg

Pobierz
  • 54
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@clsnm: właśnie odszukałam artykuł, usunęłam już komentarz. Od siebie mogę dodać- możliwe że to dziecko czuje, słyszy, cierpi i jako przyszła pielęgniarka widząca już nie jedno nie zdecydowałabym się na poród takiego dzieciaczka. Dzieci mają bardzo wyczulone zmysły np. wcześniaki które leżą na oddziale neonatologii boli nawet głośniejszy dźwięk czy światło! Niby chcieli jej oszczędzić bólu bo nie pozwolili na żadne pobieranie krwi, szczepienia a tak naprawdę nie wiadomo jak Ona
@clsnm: nie da się powiedzieć co właściwie powiedzieć co czuje bo nie wiemy jak ten mózg jest zbudowany. W przypadku bezczaszkowia, często mamy do czynienia z bezmózgowiem, które może byc całkowite, ale wtedy dzieci rodzą się martwe, albo częściowe, mamy wtedy zachowanany częśc pnia mózgu, w którym oprócz ośrodków oddychania itp., które umożliwiają przeżycie dziecku pewien okres czasu, znajdują się też prymitywne ośrodki odczuwania bólu. Jak jest dokładnie w tym przypadku
@Protamina:

Wielu naukowców zajmujących się rozwojem płodowym jest zgodnych, że odczuwanie bólu przez płód przed siódmym miesiącem ciąży jest wysoce nieprawdopodobne[1][2][3], mimo to zwolennicy ruchu pro-life proponują ustawodawstwo nakazujące informować kobietę poddającą się aborcji, iż płód może odczuwać ból podczas zabiegu[4].

Źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Odczuwanie_bólu_przez_płód