Wpis z mikrobloga

Dziwi mnie że gracze uważają się za niegłupich ludzi a grają w fife , który jest gorszy od pes'a , wiem że duże znaczenie ma tu marketing i licencje na praktycznie każdą ligę ale nie oszukujmy się EA nie robi już dobrych gier, każda ma za zadanie doić graczy , w fifie jest podobno , nacisk na grindowanie albo kupuj super paczki za coinsy/fifa points. Gdyby Pes miałby takie same licencje , to by zniszczył fife, dam przykład : nba od ea vs nba od 2k sports gdzie licencje są te same a gameplay w tej drugiej grze można powiedzieć jest na poziomie gry od Konami deklasuje co roku ea. Łatwo jest zobaczyć różnicę jak się zagra jeden mecz w fife a potem od razu w pesa. W pierwszej grze piłkarzyki jakieś małe, zielona płyta nie przypominająca murawy , szybkie tempo chyba z x5 , trzeba grać podaniami po ziemi bo gorą nie ma sensu nawet jak masz dobrze grających zawodników głową , strzały wydają się jakbym kopał balonem ( ͡° ͜ʖ ͡°), do tego piłka zachowuje się przewidywalnie/te same schematy chociaż po ostatniej aktualizacji jest trochę lepiej , ale spokojnie wyjdzie fifa 20 i będzie to samo ,przy odbiorze piłki robią jakieś dziwne szpagaty ( ͡° ͜ʖ ͡°) , taktyki mało bo piłkarze i tak wybiegają jak chcą. Grajac w Pes'a mecz po fife od razu widać odwzorowanie stadionu i nawet murawa przypomina trawę ( ͡° ͜ʖ ͡°), piłkarze wyglądają naturalnie a nie jak jakieś piłkarzyki z football managera.Zdecydowanie widać kontrole nad zespołem poprzez taktykę , gra się wolniej czyli bardziej realistycznie , można grać górą bo jeśli nawet słaby gracz ma dobre główki to prawdopodobnie dobrze będzie je zgrywać , w fifie prócz tego potrzebny jest wysoki ovr. Trudno wykonywać zwody , gdy się strzela czuć moc w tych strzałach , to takie moje spostrzeżenia po zagraniu tego i tego po sobie, rozumiem że gracze w Fut lubią handlować i zbierać na Ronaldo , ja z kolei wolę granie bez żadnego grindu w pesie a i tak trafi się jakiś Neymar czy jakaś legenda. Gameplay w pesie nie jest idealny ale jeśli ktoś uważa ze w Fifie jest lepszy to jest niestety debilem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #fifa19 #fifa #pes #fut #xboxone #ps4 #gry #grypc
  • 29
@przemekwykop91: Rzeczywiście jest kolorowo ale czy bardziej niż w fifie ? Raczej nie .

@Tak_masz_racje: Jeśli komuś gra się lepiej w fife od pesa to ok , tylko żeby taki gracz rozróżniał że gameplay jest bardziej realistyczny w grze od Konami co jest widoczne, jeśli ktoś uważa że fifa jest lepszym symulatorem to rzeczywiście wtedy jest debilem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@bolsonn: fifa jest dla causali, którzy chcą siąść z kumplem na kanapie, wypić piwko i zagrać kilka meczy, jeden lepszy drugi gorszy - nie ma znaczenia, jednemu gra pomoże, drugiemu zawieje wiatrem w oczy :P Od zawsze dla mnie PES był symulacją gry w piłkę, FIFA - grą zręcznościową która z piłką mało ma wspólnego ;) Ale całokształt i pomysł fify z futem jest bardzo spoko, gamplay to kupa kału :D
jeśli ktoś uważa że fifa jest lepszym symulatorem

@bolsonn: Symulatorem - nie. Grą - całkiem możliwe. Gram od nastu lat w fifę/pesa na zmianę co parę lat, z czego od kilku na poważniej w fifę. Miesiąc temu sprzedałem konto w fifie i przerzuciłem się na pesa. Mecze gra się fajnie, ale ta gra jako całokształt ma tyle irytujących niedoróbek, że momentami odrzuca.