Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję u janusza na umowie o pracę i jestem już w zasadzie dogadany, żeby przejść do innej, dużo lepszej firmy, za dużo lepsze pieniądze. Miałem złożyć wypowiedzenie i wiem że janusz by mnie złośliwie nie zwolnił z obowiązku pracy, tylko bym musiał tam jeszcze te 3 miesiące pracować. Czyli w nowej firmie bym zaczął dopiero od czerwca.
Ale teraz na luty miałem zaplanowany urlop, ale janusz powiedział, że mi ten urlop anuluje, bo madki ciężarowe poszły na L4 i nie ma kto pracować. W nowej firmie podpowiedzieli mi, że możemy podpisać umowę od marca, teraz żebym jechał na ten urlop, janusz mi da dyscyplinarkę za nieprzyjście do pracy i będę wolny, będę mógł zacząć w nowej firmie już od marca.

Czy to dobry pomysł? Coś tracę dostając dyscyplinarkę, jeżeli nową umowę będę miał już podpisaną przed otrzymaniem dyscyplinarki i nowa firma wie dlaczego jest ta dyscyplinarka i jej to nie przeszkadza?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: po prostu złóż wypowiedzenie, w wypowiedzeniu dodaj punkt że strony zgadzaja sie na miesieczny okres wypowiedzenia. Wez dwie kopie dokumenty, jeden z tym ekstra wpisem, drugi standardowy i #!$%@? zlozyc wypowiedzenie (wazne zeby ci janusz oddaj jedna podpisana kopie, masz tego przypilnowac!). I jak juz podpisze to #!$%@?, bez znaczenia czy sie zgodzi na skrocenie okresu wypowiedzenia czy nie.

Wtedy po prostu sie zwolniles bez dotrzymania okresu wypowiedzenia. Moze ci
@AnonimoweMirkoWyznania:Heh jeszcze jakiś czas temu ludzie kombinowali jak tu zrobić żeby ich nie zwolnili ciągu jednego dnia z jakiejś roboty na czarno... a teraz proszę kombinują jak tu zrobić żeby zwolnili a UoP staje się w tym przypadku balastem( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aha no i jak ci nie będzie chciał zwolnić to może spróbuj na nie wiem wyruchać mu żonę albo nasrać na biurko( ͡° ͜
@AnonimoweMirkoWyznania: Złóż wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym pod byle jakim powodem, ale wcześniej nowy pracodawca nich Ci na piśmie zagwarantuje, że zrekompensuje Ci wszelkie związane z tym szkody (w szczególności ewentualne odszkodowanie za bezzasadne wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym).
@AnonimoweMirkoWyznania: odwal coś, żeby Cię zwolnił. Dawno, dawno temu pracowałem dla takiego Janusza. Wtedy wystarczyło, że odmówiłem wykonania jakiegoś zadania (praca była do 17, a dość regularnie przychodziło polecenie od Janusza, najczęściej w okolicach godziny 16:30-16:45, żeby nie iść do domu bo po 17 przyjeżdża dostawa; oczywiście większość karnie zostawała, często nawet do godziny 20; na początku myślałem, że jest za to ekstra kasa i zostałem, a po miesiącu okazało się,
@throwaway6102: Generalnie najrozsądniejszy wpis. Może uda się dogadać miesięczny okres wypowiedzenia, kto wie. Spróbować nie zaszkodzi.

Ale teraz na luty miałem zaplanowany urlop, ale janusz powiedział, że mi ten urlop anuluje, bo madki ciężarowe poszły na L4 i nie ma kto pracować. W nowej firmie podpowiedzieli mi, że możemy podpisać umowę od marca, teraz żebym jechał na ten urlop, janusz mi da dyscyplinarkę za nieprzyjście do pracy i będę wolny, będę
OP: @SarahC: @czytam_komenty_arka93298_dla_beki: @KrwawyPacyfista: @throwaway6102: @Brunner: @wjtk123: @JudeMasonPolakozerca: @Micho_master: Drodzy, jest szansa na zwrot akcji. Wygadałem się koledze z moich planów i powiedział, że chętnie by wskoczył na moje miejsce (on jest młodszy i z mniejszym doświadczeniem, więc dla niego ta praca nie byłaby zła - ona ogólnie nie jest zła, po prostu moja nowa jest jeszcze lepsza, a ja mogę tam przejść