Wpis z mikrobloga

Miry, pytanie mam.
Jak to jest z tą mechaniką i budową maszyn, fiza i matma jest serio tak cholernie trudna jak mówią?
jest to chyba jeden z kierunków który poważnie rozważam i w którego chciałbym pompować manę, ale też wiem, że z liczeniem u mnie to nie jest kolorowo( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stety niestety ale chodzi o studia zaoczne, bo nikt na papu nie da. Nie chodzi o samo zdanie papierka- bo wtedy to i na warunkach to sobie wyciągnę, ale co to za wykształcenie. Bardziej chodzi o złapanie jakiś kontaktów i podstaw w budowie, ot dla siebie bo non stop buduje jakieś wydumki i faktycznie momentami trzeba wiedzieć co nieco żeby potem nie poprawiać i dumać. No i wiadomo, fajnie by było mieć czasem dostęp do jakieś tokarki czy frezarki( ͡° ͜ʖ ͡°) czy złapać się do jakiegoś polibudowego projektu. Generalnie, mając na uwadze, że orłem z majcy się nie będzie warto się w to ładować? po ukończeniu studiów w pracy faktycznie będę potrzebował tych wszystkich wielkich wzorów?

#studia #studbaza #polibuda #politechnika #matematyka #mechanika #budowamaszyn #studiazaoczne #zaoczne
  • 7
@scdt: Na MiBM na PW na wydziale WIP problem mogą sprawić nie tyle matma i fizyka, co np. dynamika, wytrzymałość elementów maszyn, mechanika płynów, termodynamika xD Ale i tak tu poziom trudności nie jest taki jak na poważnych wydziałach typu MEiL (więcej konstrukcji, szczątkowe ilości technologii).
@scdt: Na Politechnice Śląskiej na MiBM matma jest raczej na dość podstawowym, jak na studia, poziomie: pochodne, logika i granice na pierwszym semestrze, na drugim całki a na trzecim równania różniczkowe i całki wielokrotne. Kumple z innych kierunków często mają o wiele gorzej bo mają podział na analizę i algebrę a tutaj tylko jedna, normalna matematyka. Fizyka w pierwszym semestrze moim zdaniem całkiem łatwa, kwestia wkucia teorii na pamięć, co nie
@scdt: na Politechnice Poznańskiej przez całego inż i mgr nie odczułem jakoś specjalnie tej matmy i fizy. Bardziej nastaw się na rozwiązywanie problemów i co z czym łączyć, jak do tego podejść żeby się nie narobić.
Obliczenia to akurat najłatwiejsza rzecz jaka może Cie spotkać xD