Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanie odnośnie pracy a dokładniej przepisów. Firma zatrudnia na umowę o prace (ja mam taką) i na zlecenie. Pracujemy od poniedziałku do piątku 8h na dwie zmiany przy czym jeżeli nie ma zamówień to wychodzimy 1 albo 2h wcześniej (wypuszcza nas kierownik i wychodzimy wszyscy). Soboty i niedziele mamy wolne jednak jeżeli jest dużo pracy to one się pojawiają, sobota 100% niedziela premiowana. Czy jeżeli mam np 8 niedogodzin i przyszedł bym w sobotę to za sobotę dostanę wynagrodzenie czy ten dzień pokrywany jest z niedogodzin. Bo aktualnie wychodzi na to że zleceniowi są dużo lepiej traktowani od pracowników z umową a pracują już ponad 6mies i szef nie ma zamiaru ich wyrzucać :/
#praca #przepisy #kodeks
  • 2
@ShadowKos: takie pojecie jak "okres rozliczeniowy" - zakladajac ze masz miesieczny:
na koniec miesiaca majacego powiedzmy 21 dni roboczych czyli 168h
masz miec przepracowane 168h...niby koniec kropka ale nie do konca

w poprzedzniej firmie (praca 3 tyg w delegacji z sobotami i czasem niedzielami po 10h / 1 tydz wolnego w domu wlasnie za te nadgodziny)
w 3 tyg wypracowywalo sie godziny miesieczne + nadgodziny zeby potem byc tydzien na wolnym