Wpis z mikrobloga

Miraski, dlaczego bardzo często Filezilla przy samym pobieraniu plików znajduje konflikt i twierdzi że niektóre pliki już są i pyta czy nadpisać? O dziwo te niby nowe pliki mają inny rozmiar, inną datę edycji (bieżącą) a to jest zwyczajnie niemożliwe. Filezilla zawsze najnowsza, taki konflikt mam już na wielu serwerach, w różnych konfiguracjach i różnych fersjach Filezilli.

O co tu może chodzić? Nie ufam przez to jej niestety i muszę się posiłkować wolniejszymi rozwiązaniami :/

#webdev | #webdevhelp | #ftp | #filezilla
Pobierz Saeglopur - Miraski, dlaczego bardzo często Filezilla przy samym pobieraniu plików zn...
źródło: comment_Xd97AqsefO8mWazpIITqJRXdDGqkr7PH.gif
  • 6
@panato: Ale to tylko w Filezilli się dzieje, w tym przypadku korzystali z tego amerykanie ale nie chce mi się wierzyć żeby faktycznie przez to był konflikt o.O W dodatku ona tak jakby tworzy plik po pobraniu, próbuje go pobrać jeszcze raz i sie dziwi że już jest - tak to wygląda. Powiedzmy z 10 plików na tysiąc ma taki konflikt, porąbane. To chyba kwestia samego zarządzania kolejką
@Saeglopur: Ale filezilla przecież ta funkcja wykrywajaca pliki nie zwraca uwagę na datę i rozmiar tylko na nazwę.
Czy dzieje sie tak w momencie gdy próbujesz otworzyć plik dwuklikiem? Czy jak przeciągasz do jakiegoś katalogu?

Gdy otwierasz plik dwuklikiem ona zapisuje go sobie w pamięci podręcznej, w sensie jakimś ukrytym katalogu na dysku i może dlatego gdy drugi raz próbujesz otworzyć plik tak się dzieje. Ogólnie w cyberduck mam podobnie przy
Ale filezilla przecież ta funkcja wykrywajaca pliki nie zwraca uwagę na datę i rozmiar tylko na nazwę.


@michael94: Ale wyszczególnia datę i rozmiar i można na ich podstawie utworzyć regułę czy ma ignorować jeśli data starsza czy coś.

Czy dzieje sie tak w momencie gdy próbujesz otworzyć plik dwuklikiem? Czy jak przeciągasz do jakiegoś katalogu?


@michael94: Pusty katalog u mnie, instalacje na serwerze - klikam na nie prawym i 'Pobierz',