Wpis z mikrobloga

Ugryzł mnie pies.
Właściciel tego nie widział bo stał w klatce, a pies ganiał przed blokiem i mnie ugryzł.

Nie jakoś bardzo, gościoa odnalazłem po dwóch godzinach gdzie mieszka. Gość się wypierał, że wychodził z psem, w ogóle że to nie jego ugryzł, jego spokojny (choć na klatke wybiegł szczekając), zamykał mi drzwi przed nosem mówiąc mi że jestem chory albo głupi. Powiedzialem mu przez drzwi, że to ważne bo oddaje krew i będę musiał wrócić z policją skoro nie chce pokazać. Zasłaniał się, że nie wie gdzie to jest, o dziwo szybko znalazł, nawet mi do ręki nie chciał dać, a było ciemno, w końcu dał i zobaczyem że ostatnie szczepienie było w 2017 roku, i pyta sie gdzie aktualne badanie to mi odpowiadał, że jest, ale wskazać nie chciał, wyrwał mi książeczke szczepień i zamknął drzwi.

Ja mu problemów robić nie chciałem, ale jak tak zagrywa to bardzo #!$%@?.
Obecnie nie jestem ubezpieczony, ale to chyba na SOR musze jechać, nie?

Najpierw na policje czy sor?

PS Nagrywałem niemal całą sytuację sprzed jego drzwi.

#kiciochpyta #afera #medycyna #zdrowie #afera #pies #psy #weterynaria #krwiodawstwo #zhdk #hdk #policja
  • 19
@deptacz_gnoju: Preparaty szczepionek na wscieklizne czyms sie roznia, że za Odra szczepie psy co 3 lata, czy to po prostu związek z hehe "sytuacją epidemiologiczną" i widzimisię urzędniczym?
@Strahl: widzimisię urzednicze, artykuł z ustawy. Bantustan nie produkuje szczepionki przeciw wściekliznie, dwie najpopularniejsze są z Francji, najprawdopodobniej te same co i w rzeszy.
U nas wściklizna jeno w Bieszczadach na ostro, czasem na Podlasiu.
#!$%@?, jednak sie nagrała tylko część całej rozmowy, tych momentów gdzie mnie wyzywa to nie ma, tylko jak "to inny pies, moj nigdy nikogo nie ugryzł" a w tle oczywiscie ujadanie tego psa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

kocham psy ale ten właściciel to #!$%@?
@LubieKiedy: Jak jest szczepiony na wściekliznę - nawet w 2017 to CI nic nie będzie. W innych krajach UE szczepi się co 3 lata i chyba w USA tak jest. Ta szczepionka jest skuteczna i działa nawet dłużej jak 3 lata. U nas jest co roku bo takie prawo jest, nie dlatego że przez tyle chroni.

Jak chcesz żeby miał problemu możesz zgłosić to na bagiety. Dostanie koleś mandat i będzie
pawntheworld - @LubieKiedy: Jak jest szczepiony na wściekliznę - nawet w 2017 to CI n...

źródło: comment_VoFxjbZu4bIrBhEyqBRMFN5IpToJEFgn.jpg

Pobierz
@LubieKiedy tak z ciekawości - jak to się stało? Pies latał luzem, Ty sobie szedłeś spokojnie, ten podleciał i Cię dziabnął? Przecież jeśli to normalny pies to nie powinien w ogóle podejść do Ciebie...
@LubieKiedy: Skoro pies nie ma bieżących szczepień (co roku musi mieć „aktualizowane”) to śmiało możesz zgłosić to do inspekcji weterynarii właściwej dla danego obszaru (powiatowa na przykład) - mandat gwarantowany. Ponadto pies musi przejść na obserwacje pod kątem wścieklizny. Jeśli właściciel nie zrobi tego z własnej woli to zmusi go do tego inspekcja weterynarii. W razie pytań pisz, postaram się pomóc.