Wpis z mikrobloga

Jak ja się zajebiście cieszę, że pierwszy raz w życiu będę miał na kogo szczerze zagłosować w wyborach. Dość wybierania mniejszego zła. Gwiazdowskiego czytam i obserwuje od jakichś 10 lat i go uwielbiam. Gość ma stałe poglądy od dobrych 20-lat, jest przedsiębiorcą i specjalistą w tym co robi.

Poczytajcie jego blog lub którąś z książek, np. tę:

#czujedobrzeczlowiek #polityka #libertarianizm #liberalizm #gwiazdowski #wybory #wyznanie #lewica #prawica
marian1881 - Jak ja się zajebiście cieszę, że pierwszy raz w życiu będę miał na kogo ...

źródło: comment_syL4dNZ8O6FHKrjwG3DGLLu5M0B8YOOD.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emasele: @JebawczanRysionu: Nigdy, przenigdy nie znajdzie się osoba, która jest idealna. Nawet nasi partnerzy i partnerki tacy nie są. Ja go szanuję, że powiedział co osobiście myśli i co być powinno jednak w przepisach (czyli bez zmian w stosunku do tego co jest teraz, aby nie utrzymywać fikcji prawnej).
Dla mnie najważniejsza jest wolność w każdej strefie. Tak jak z religią w szkołach. On uważa, że jej wprowadzenie
  • Odpowiedz
@Probz: Myślę, ze dostanie się bez problemu jego środowisko,a czy on to zależy jakich rywali będzie miał w danym okręgu. Na pewno będzie startował w jakimś dużym mieście, więc liczę, że się dostanie.
Środowisko bezpartyjnych jest dosyć liczne i przygotowywało się do tego od min 2 lat. Obecny rok będzie ciekawy :)
  • Odpowiedz
@JebawczanRysionu: @marian1881: co powiedział na temat aborcji? Że ma być zakazana na poziomie konstytucji więc z czym tu dyskutować? Zgwałcone kobiety będą musiały rodzić dziecko gwałciciela? Dzieci z poważnymi wadami będą musiały się rodzić? Kobiety będą musiały umierać na porodówce bo ciążą była niebezpieczna dla jej zdrowia? Bo jak narazie to w RMF FM jak i w swoim wpisie z 22 stycznia utwierdził tylko, że jest za całkowita
  • Odpowiedz
@turok2016: Dla mnie z tekstu na wei.org jak i wypowiedzi w RMF wynika jedno. Jest on przeciwnikiem aborcji w sensie moralnym i w sensie prawnym, ale w prawnym jest to niewykonalne. I jak padło w RMF: "Nie wyobrażam sobie możliwości egzekwowania zaostrzonej ustawy antyaborcyjnej". Gdzieś indziej też padło (nie pamiętam gdzie), że obecny konsensus, czyli prawo, jest wg niego optymalny.
  • Odpowiedz
@marian1881: @Doman_60: @turok2016: @Pandamix: @turok2016: @emasele: @JebawczanRysionu: Słyszałem już 3 jego wypowiedzi na temat aborcji, czytałem jego bloga. Wszędzie mówi to samo - jest przeciwny aborcji z punktu widzenia moralnego, ale jest za utrzymaniem aktualnego stanu prawnego - głównie ze względu na trudność w egzekwowaniu prawa.

Zresztą ten temat jest tematem zastępczym bo dyskutujemy często o 0-2 przypadkach
  • Odpowiedz
@marian1881: @gzres: @JebawczanRysionu: to dlaczego powiedział wprost w RMF FM, że zakaz aborcji w konsytuacje wpisany do tego "Wprowadzenie zakazu aborcji będzie zresztą miało znaczenie jedynie symboliczne z uwagi na problem egzekucji. Żeby karać Polki za dokonanie aborcji za granicą, gdzie jest ona legalna – powinniśmy stare posterunki celne zastąpić posterunkami ginekologicznymi. Przed wyjazdem za granicę badanie i po powrocie obowiązkowo kolejne, jeśli to pierwsze wykaże
  • Odpowiedz