Wpis z mikrobloga

@Koliat: otóż planuję ich przechytrzyć i zapłacić wpierw 40zł za indywidualną interpretację która mnie ochroni, tutaj jest jedna interpretacja na podstawie której informują że tak można https://www.podatnik.info/interpretacje_podatkowe/interpretacja/ilpb1_415_743_08_2_ak,198486 #podatki

To tylko 40 złotych a korzyści znacznie lepsze.

a liniówka 19% jest spoko sama w sobie, w sensie wydaje się być fair.


Fair by było jakbym nie sponsorował w takim stopniu 500+ i policyjnych bandytów ;)
@abitbald: Pod warunkiem, że nie będziesz miał nic innego niż pisanie oprogramowania na fakturach. Żadnych usług, konsulatcji, przetwarzania danych, tylko pisanie oprogramowania.

Dodatkowo nie będziesz rozliczał żadnych kosztów i musisz spełnić warunki:
- odpowiedzialność wobec osób trzecich za rezultat tych czynności oraz ich wykonywanie, z wyłączeniem - odpowiedzialności za popełnienie czynów niedozwolonych, ponosi zlecający wykonanie tych czynności,
- są one wykonywane pod kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez zlecającego
programiści klepia biedę i nie stać ich na przetrwanie, tylko Korwin


@Koliat: każdy dzień to walka o przetrwanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Vetinari

Pod warunkiem, że nie będziesz miał nic innego niż pisanie oprogramowania na fakturach. Żadnych usług, konsulatcji, przetwarzania danych, tylko pisanie oprogramowania.


Jasne, 62.01

Nie wolno mi żadnych kosztów działalności w ogóle wówczas rozliczać? Wiem że dochodowego wówczas nie ale czemu vatu nie?

Dodatkowo nie
O ile mi wiadomo interpretacja chroni przed karą (grzywną) ale wciaż podatek zapłacić będziesz musiał (nie jestem pewny jak z odestkami)


@maque: no tak, przecież żyjemy w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wstyd mi za moją roszczeniową postawę i oczekiwanie że jeśli skarbówka dokona odpłatnej ekspertyzy to jeśli potem zmienią sobie zdanie na inne, nie będę musiał płacić więcej niż zapewnili na piśmie ( ͡° ͜