Wpis z mikrobloga

Zaczynam trochę rozumieć ból dupy w branży #programowanie , jeśli chodzi o juniorów, kiedy czytam takie grupy jak "od juniora do seniora" i wypowiedzi tych "juniorów" :D. I nie chodzi mi o niewiedzę (bo skąd mają wiedzieć jak dopiero się uczą?), ale o takie rzeczy jak składnia wypowiedzi, ortografia, słownictwo, interpunkcja. Formułowanie zdań jakby chłop z pola zszedł i chciał klepnąć na szybko jakąś apkę do automatycznej obsługi kombajnów z GPS.
#programista15k
  • 13
Ja mam w pracy takiego co mówi że to dla niego za trudne bo on jest juniorem. I mu za trudno w kod spojrzeć i głowa ruszyć, najlepiej by chciał zadania kliknij to i to tutaj. Widać myśleć to można dopiero od regulara ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Draakul czesto tak robimy i niech szuka bo to ręce opadają, jakby przyszedł i powiedział "słuchaj Doxter nie wiem o co tu chodzi, powiedz mi jak Ty byś się za to zabrał?" to by było spoko. Ale nie lepiej powiedzieć ja nie wiem powiedz mi jak to zrobić a najlepiej sam napisz.
@Doxter: kurde nie rozumiem takiego podejścia, ja jestem tego przeciwieństwem, dopóki sam nie mam totalnie pojęcia jak coś zrobić, to nie pójdę się kogoś zapytać jak to zrobić, tylko sam walczę z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam teraz do opieki Turka - pana magistra z Istambułu. Trzeba pokazać, którą linię zmodyfikować, jak, najlepiej to napisać na jego oczach i skasować. Później kazać mu powtórzyć i przetestować. Na dzień mam go z głowy zanim zrobi ( ͡ ͜ʖ ͡)
m, dopóki sam nie mam totalnie pojęcia jak coś zrobić, to nie pójdę się kogoś zapytać jak to zrobić, tylko sam walczę z tym


@Draakul: Wiesz, zdarza się, że przez takie podejście projekty leżą i kwiczą; czasami są takie sytuacje, że jak ktoś Ci nie powie, że wszystko zależy od pakietu, którego klucz autoryzacyjny ma Zbyszek na pendrive, to nie pójdziesz do przodu :)
Osobiście wyznaję zasadę - weryfikacja logów/błedów/stack overflow,
@Draakul: Wydaje mi się, że możesz szybciej przejść do bardziej ambitnych spraw, poświęcając właśnie te początki. Wiesz, trochę tak jak z innymi dziedzinami inżynierii, możesz ambitnie sam rozpracować jak zrobić silnik, albo zobaczyć jak jest zrobiony i ambitnie go ulepszyć.
Nie przeczę, też się łapię na tym że robię coś, zamiast sprawdzić, jak inni to zrobili :)