Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z was z inteligentnych głowic termostatycznych do kaloryferów?
Chciałbym w końcu u siebie założyć, ale tak szczerze mówiąc nawet nie wiem na które miałbym się zdecydować. Wybór też chyba nie jest za duży bo wiem tylko o Danfoss Link, Netatmo Valve i Fibaro Heat Controller.
Któreś są lepsze/gorze? Cena nie gra aż tak istotnej roli, zależy mi bardziej na stabilnej pracy urządzeń.

#smarthome #googlehome #inteligentnydom
  • 10
@mirexpol: inteligentnych? Ale rozpoznających temperaturę, czy dających się programować czy dających się spiąć z automatyką domową?

Ja mam takie z Amazonu za 15 euro. Inteligentne to może jakoś bardzo nie są ale działają i pozwalają na tygodniowe planowanie: https://www.amazon.de/dp/B01N39V0I4/ . Podobno można je spiąć z RPI jeśli zasięg BT styknie, ale nie sprawdzałem. Jakoś nie chciałem kupować super inteligentnych głowić za 200 zł sztuka ( ͡° ͜ʖ ͡°
@radekrad: No myślałem o takich na tyle inteligentnych, że mógłbym nimi sterować za pomocą smartfona :) dlatego obczajałem w sumie tylko te trzy w/w.

Te Twoje rozumiem, że można też sterować za pomocą smartfona, ale jedynie po BT?
@mirexpol: tak, po BT, co się przydaje do wygodniejszego ustalenia planu tygodniowego (w jakich godzinach w jakie dni jaka temperatura). Działa to dość sprawnie. Leżąc w łózko można zmienić ustawienia kaloryfera bez podchodzenia do niego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirexpol: shelly się szykuje do wypuszczenia swojego modelu. Może być fajne rozwiązanie jako alternatywa danfosa. Chyba nic jeszcze konkretnego nie wiadomo, ale nie śledzę też aż tak tematu