Wpis z mikrobloga

Mireczki, mój #rozowypasek prosi o pomoc ()
Jest na ostatnim roku logistyki, pisze pracę inżynierską. Praca opiera się na informacjach pozyskanych z firmy, z branży Automotive. Dostała zgodę na wykorzystanie pewnych danych jednakże nie wie na jakim problemie badawczym mogłaby się skupić. W pierwszych dwóch rozdziałach opisała ogólny aspekt magazynowania. Większość informacji pochodzi z firmy w której pracuje. Pierwsze rozdziały to: na czym polega magazynowanie, ogólna logistyka magazynowania.
Na sam koniec, ostatnia cześć - problem badawczy. Dziewczyna nie wie o czym napisać ten rozdział. Chciałbym jej pomóc :)
Czy ktoś z Was skończył #logistyka i mógłby poświęcić chwilę by przedstawić swoje pomysły? #rozowypasek bardzo prosi ()
#studbaza #pracbaza #pytanie #pracainzynierska
  • 16
  • Odpowiedz
@arrent niestety to nie jest moja specjalizacja, jestem po filologii to gunwo się znam, ale to może być ciekawe zagadnienie, niech popyta promotora. Punktem zaczepienia mogą być magazyny sklepów wielobranżowych, może coś z tego się urodzi.
  • Odpowiedz
@arrent: nie wiem, za bardzo się na logistyce nie znam, ja to finansista bardziej, ale chwilę w hipermarkecie pracowałem, więc w magazynach parę godzin spędziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może różowa zauważyła, że coś nie jest robione w pełni efektywnie pod względem logistyki, coś w stylu produkt A, który jest popularny jest magazynowany w ciężko dostępnym miejscu, albo powierzchnia nie jest optymalnie wykorzystywana, w ten deseń może
  • Odpowiedz
@CiemaBojowa: Promotor nic nie pomoże, nie naprowadzi na właściwą drogę. Ten typ - stary.

@6REY1MISTERIO9: Oooooo ciepło, przekaże Twoja propozycję oraz @piotrek2691: Łączą oba tematy, mogła by coś zgrabnego napisać. Wielki dzięki! :)

@Borat1991: W tym temacie raczej to nie spasuje. Magazynowanie i konkretna kategoria: automotove, surowce :)
  • Odpowiedz
@arrent to taki trochę kutafon z niego, musi szperać w internecie, jeżeli są jakieś prace tego typu, albo jakieś arrykuły to spoczko, a jeżeli nie to niech się dziewczyna przyjrzy z jakimi problemami borykają się pracownicy firmy w której sama jest zatrudniona
  • Odpowiedz
@Borat1991: Surowce do produkcji cześć. Dziewczyna pracuje w fabryce gdzie "czymś się zajmuje". Fabryka produkuje części z granulatu, obicia plastikowe czy coś podobnego. Posiadają duży magazyn o którym własnie pisze. Jak to się tam odbywa.
  • Odpowiedz
@arrent: może to pomoże:
- jeśli fabryka w której pracuje Twój różowy jest dostawcą do producentów, to z pewnością ta fabryka korzysta z tzw. multiwayów czyli palet bądź boxów na towar będących do wielokrotnego użytku,
- najczęściej producent komponentów do automotive ma w umowie zapisane jakieś reguły określające zarządzanie tymi pustymi boxami,
- np. firma na wskutek otwarcia nowej nitki produkcyjnej u swojego kontrahenta, musi zwiększyć produkcję a co za tym
  • Odpowiedz