Wpis z mikrobloga

#masseffect #me3
Które zakończenie według was jest najlepszym zakończeniem? Szkoda mi Sheparda i nie chciałbym żeby musiał ginąć. Przy wyborze syntezy gra sugeruje że to najlepsza opcja, ale Shepard nie wychodzi z tego, przy zniszczeniu giną wszystkie syntetyki, a bez gethow quarianie będą się latami odbudowywać i ogarniać. Nie wiadomo też co z tymi co się połączyli z gethami. A dodatkowo Shepard może nie przeżyć. Kontrola też słabo wyglada, bo znowu Sheparda nie ma. I traci wszystkich przyjaciół i ukochanych.

Meh slabe te zakończenia :-(

Jak coś i grałem full paragon I sie zastanawiam
  • 10
  • Odpowiedz
@Queltas: to prawda, ale można argumentować, że jest najbardziej w stylu poprzednich części i pozostawia wybór rasom galaktyki, zamiast robić deal z jakimś czymś zupełnie nie wiadomo czym na końcu. Swoją drogą w ramach ciekawostki polecam ciekawy artykuł w tym temacie, interesujący punkt widzenia co do tego, co wydarzyło się w trójce: https://www.forbes.com/sites/danielnyegriffiths/2012/06/28/real-hero-of-mass-effect/#1e70565d389b
  • Odpowiedz
@Queltas: Wszystkie są #!$%@? jeśli się nad tym zastanowić.

Zniszczenie to najprostsza do zrozumienia opcja, tyle że oznacza ogromne straty we wszystkim ale za to żniwiarze gryzą piach.
Kontrola to galaktyczne państwo policyjne, gdzie niby szepard żniwairz we wszystko się miesza.
Synteza to jedna wielka niewiadoma. Bo co to znaczy być zielonym? I kto wie co zrobią żniwiarze w takim scenariuszu.
  • Odpowiedz
@Queltas: Zakończenie było lepsze przed Extended Cut. I nie mówię o teorii indoktrynacji, która zawiera pełno bzdur, chociaż fakt, iż Shepard znalazł się pod wpływem żniwiarzy do jakiegoś stopnia jest niezaprzeczalny. Wszystko co znalazło się w grze było zamierzone. Brak slajdów o konsekwencjach był zamierzony. Chodziło o wywołanie burzy mózgów. Gry wszystko tłumaczą, łącznie z głównymi problemami oceny, które zakończenie ma najwięcej sensu. Wystarczy znaleźć odpowiedzi na kilka pytań:
- czym
  • Odpowiedz
  • 0
@Queltas ja chcialem wybrac kontrole ale mi sie kolory #!$%@? i wybralem synteze. A potem juz drugi raz nie chciało mi zie grac. Gralem juz w wersje z rozszerzonum zakonczeniem
  • Odpowiedz