Wpis z mikrobloga

OP ma rację, a nieznajomość procentów na etapie otrzymania możliwości głosowania powinna skutkowaćnatychmiastowym ich odebraniem. Czasem mam wrażenie że większość to tylko się zna jeżeli chodzi o 40%
  • Odpowiedz
@tomeczek11: co ty #!$%@? ;d
"Wy­jątek stanowi sytuacja, gdy całkowita ilość wszystkich składników określonych na ety­kiecie przekracza 100%, wówczas ilość jest określana na podstawie masy składnika wy­korzystanego do przygotowania 100 g pro­duktu gotowego"
  • Odpowiedz
  • 5
Ja proponuję zdobić masło z 82% masła i 1000% margaryny, a potem napisać na opakowaniu:
82% TŁUSZCZU ZWIERZĘCEGO

Co za głąby XD
  • Odpowiedz
@Goronco: no ale % jest przecież później, wiec rozumiem, ze to już wymienione poniżej to % całego składu. Nie wiemy ile było przedtem. Tzn. można to obliczyć. Edit: ok spojrzałam jeszcze raz, 106%. Sorki, zwracam honor XD
  • Odpowiedz
dobra. nie wiem jaka byla klotnia, bo widze ze dluga i intensywna. ale o ile zdanie o 108g owocow w 100g produktu jest wg mnie OK, o tyle suma procentowej zawartosci owocow w produkcie wynoszaca 108% jest bledna. w skladzie powinno sie podawac zawartosc procentowa danego skladnika w gotowym produkcie, a nie zawartosc polproduktu przed obrobka w masie gotowego produktu. gdyby tak zrobic na opakowaniu jerkies (suszona wolowina) to przeciez sklad wynosilby
  • Odpowiedz
To teraz zadanie dla ciebie. Weź 140 gramów pomidorów. Zblenduj je. Odparuj wodę. Zmierz jaką masę ma to co ci zostało i wyraź ilość użytych pomidorów jako % tego co wyszło ci na końcu. Ile wyszło?


@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: otóż nie.

Masz 140 gramów pomidorów, z których robisz sos, dodajesz przyprawy może cebulę, czosnek, itp. Na koniec otrzymujesz 100 gramów gotowego produktu, w którym 90% to pomidory, 5% cebula, 3% czosnek, 2%
  • Odpowiedz